بیت کوین

آیا بیت کوین قانونی است؟

مطمئنا این سوال برای شماهم پیش اومده که آیا خرید ، فروش و استخراج بیت کوین در ایران قانونی است یا  خیر. در ادامه به این سوالات جواب میدیم.

تا به امروز رمزارز ها به خوبی در کشور ما به رسمیت شناخته نشده اما استخراج و نگهداری آن جرم محسوب نمیشه

البته باید به این نکته نیز توجه کرد که بیت کوین در صورتی جرم محسوب نمیشود که افراد بیت کوین را برای انجام جرم های دیگر استفاده نکنند.

قانونی بودن بیت کوین

نه تنها بیت کوین بلکه تمامی ارزهای دیجیتال را میتوان قانونی در ایران استخراج کرد البته ناگفته نماند که

استخراج رمزارزها نیاز به مجوز از وزارت صنعت ، معدن و تجارت دارد. هچنین استخراج ارزهای دیجیتال بدون مجوز از وزارت صمت نیز غیر مجاز است و همچنین مجوز نیرو برق مخصوص ماینینگ نیز با تعرفه صادراتی باید تهیه شود.

استخراج بیت کوین به صرفه است با دستگاهای ای سیک (ماینر) صورت بگیرد، در سالهای گذشته واردات این دستگاه ها غیرقانونی بود و به صورت قاچاق در کشور عرضه میشد و ماموران حکم ضبط و توقیف این دستگاه هارا داشتند اما امروزه دستگاه های ماینر با مجوز وزارت صنعت به صورت قانونی وارد کشور میشوند.

آزاد کردن دستگاه های از پیش توقیف شده

 

برای آزاد سازی دستگاهای توقیف شده قاچاق باید افراد اظهارات خود را بیان کنند و با پرداخت عوارض و جریمه دستگاه ها نسبت به آزاد سازی آنها اقدام کنند.

در مجموع باید گفت عملیات استخراج و نگهداری رمز ارز ها در ایران قانونی بوده اما مجوز های مربوطه که در بالا گفته شد را تهیه کرد در غیر این صورت نیروی انتظامی حق ضبط و توقیف دستگاه ها را دارد.

هرگونه سوال ، نظر و یا انتقادی دارد در کادر زیر ما با در ارتباط بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *