بیت کوین

دلایل استفاده از بیت کوین

ویژگی های بیت کوین و دلایل استفاده از آن در ایران ماین

مطمئنا تا به حال از بیت کوین تعریف هایی را شنیدید در این مقاله به دلایل استفاده از بیت کوین میپردازیم، قبل از اون اگر هنوز کامل با این ارز دیجیتال آشنا نیستید به مقاله بیت کوین چیست؟ تاریخچه بیت کوین و ویژگی این رمزارز را مطالعه کنید.

دلایل استفاده از بیت کوین

سریع بودن

انتقال در این شبکه سریع است ، در ارزهای بین المملی مبالغ زیاد با تاخیز انتقال داده میشوند اما این رمزارز چنین محدودیتی را ندارد و میتوان مبلغ های زیاد را در کمتر از ۱ ساعت انتقال داد.

تراکنش های در شبکه bitcoin معمولا بین ۱۰ دقیقه الی ۱ ساعت صورت میگیردالبته با پرداخت کارمزد بیشتر میتوان انتقال را سریع تر کرد.

 

دلایل استاده از بیت کوین

متعلق به یک شخص یا گروه نیست

شما مالک حقیقی ارز دیجیتال خود هستید، هیچ شخص یا ارگانی قدرت کنترل تراکنش شما را ندارد و به راحتی میتوانید عملیات خود را انجام دهید.

برگشت وجه بدون توافق طرفین وجود ندارد

اگر شما از شخصی بیت کوین دریافت کردید دیگر ترس پس گرفتن آن توسط همان شخص را نداشته باشید چون انتقال با توافق طرفین صورت میگیرد، این الگوریتم پیاده سازی شده تا از هک شدن جلوگیری شود (البته این نکته ممکن است به ضرر شما تبدیل بشه، موقع انتقال ارز کاملا حواستون رو جمع کنید).

 تورم ندارد

همانطور که میدانید بانک مرکزی هر کشور با اجازه دولت میتواند هرموقع که خواست اقدام به چاپ پول کند و این عمل تورم را به وجود می آورد اما بیت کوین محدود است و در کل ۲۱ میلیون واحد آن در شبکه وجود دارد و بیشتر تولید نمیشود.

در این شبکه مالک واقعی خود هستید

 به معنای حقیقی تنها خود مالک ارز دیجیتال خود هستید و در سایت های مثل پی پال یا سایت های مشابه اگر سایت تشخیص دهد حساب شما مشکل دارد میتواند به راحتی کل حساب شما را ببندد اما در شبکه بیت کوین هیچکس دسترسی به حساب شما ندارد مگر اینکه امنیت کیف پول خود را در نظر نگیرید.

هرگونه سوال، نظر و یا انتقادی داشتید در کادر پایین با ما در ارتباط بگذارید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *