بیت کوین

چرا باید از بیت کوین استفاده کرد

دلایل استفاده از بیت کوین

چرا باید از بیت کوین استفاده کرد ؟ در این مقاله به چند دلایل مهم استفاده از رمزارز بیت کوین میپردازیم.

قدرت های مرکزی نمیتوانند از آن جلوگیری کنند

از آنجا که بیت کوین ارزی غیرمتمرکز است قدرت های مرکزی نمیتوانند هیچ گونه دخالتی را در تراکنش های شما انجام دهند بنابراین تنها شما مالک حقیقی ارز خود هستید.

بیت  کوین سریع است 

میشود گفت انتقال بیت کوین بسیار سریع است به عنوان مثال برای انتقال های سنگین بین المللی تراکنش ها با تاخیر انجام میشود اما تراکنش های بیت کوین معمولا بین ۱۰ دقیقه الی ۱ ساعت انجام میشود و هرچه برای تراکنش های کارمزد بیشتری را انتخاب کنید سرعت انجام تراکنش نیز افزایش میابد.

چرا باید از بیت کوین استفاده کرد ؟

ریسک بازگشت وجه وجود ندارد

در شبکه بیت کوین وقتی ارزی ارسال شود دیگر فرستنده هیج مالکیتی نسبت به آن ارز ندارد و برای بازگشت وجه حتما نیاز به تایید گیرنده دارد و این قابلیت باعث حذف تقلب ها میشود.

امنیت بالا و راحتی نسبت به کارت بانکی

همانطور که تا به حال مشاهده کردید هک و افشای اطلاعات کارت های بانکی در این مدت به شدت افزیش پیدا کرده است، بیت کوین مشکلات پرداخت با کارت های بانکی را ندارد و ارسال بیت کوین به راحتی فرستادن یک ایمیل است و فقط نیاز است آدرس گیرنده و مقدار ارسالی بیت کوین را وارد کنید.

بیت کوین از دو کلید عمومی و خصوصی استفاده میکند که کلید خصوصی همان آدرس شما برای واریز بیت کوین است که میتوانید آن را در دسترس عموم قرار دهید اما کلید خصوصی شما مخفی است و در مواقعی که شما در حال انتقال بیت کوین هستید کلید های عمومی و خصوصی شما با هم ترکیب میشوند و امضای تاییدیه تراکنش در شبکه ثبت میشود.

بیت کوین تورم ندارد

یکی از مشکلات اساسی و اصلی پول های رایج کشور ها این است که دولت ها اگر به مشکلات جدی بخورند میتوانند هرچقدر که بخواهند پول را چاپ بکنند که اگر بدون پشتوانه باشد باعث تورم میشود 

اما بیت کوین این مشکلات راندارد و طبق پروتکل های اصلی فقط ۲۱ میلیون واحد تولید میشود و به هیچ عنوان امکان تولید بیش از ۲۱ میلیون واحد وجود ندارد.

در این مقاله به دلایل اصلی و مهم این که چرا باید از بیت کوین استفاده کرد پرداختیم، هرگونه سوال و یا نظری دارید در کادر زیر با ما در ارتباط بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *