بیت کوین

کاهش ۱۷ درصدی قدرت پردازش شبکه بیت کوین

کاهش سختی شبکه

طبق اخبار منتشر شده بعد از سرکوب استخراج در چین نرخ هش شبکه بیت کوین در طول چند ساعت به طور عجیبی کاهش یافت. نرخ هش شبکه بیت کوین بعد از قطعی برق ۲۶ مزرعه استخراج در چین ظرف ۲۴ ساعت ۱۷ درصد کاهش یافت.

این اتفاق در حالی رخ داده که سقوط هش ریت شبکه باعث میشود تا قیمت بیت کوین کاهش پیدا کند و با توجه به قطعی برق در استان سین کیانگ باعث شد تا نرخ هش شبکه بیت کوین ۳۰ درصذ افت کند و همین موضوع باعث شد تا قیمت بیت کوین ۱۰ هزار دلار کاهش پیدا کند.

با توجه به داده های بدست آمده از (BTC.com) نشان میدهد که استخر استخراج بی‌تی‌سی دات تاپ (BTC.TOP) ۵۱.۳۹ درصد از قدرت هش خود را از دست داد و از رده یازدهم به پانزدهم سقوط کرد و یکی دیگر از بزرگترین استخرهای استخراج بیت کوین که انت پول (Antpool) باشد ۱۴ درصد از قدرت هش خود را از دست داده است.

با در نظر گرفتن این موارد آینده استخراج بیت کوین در چین در حال حاضر با ابهام روبه رو شده است که این یک مشکل بزرگ برای بیت کوین است که برخی پیش بینی ها حاکی از آن است که حدود ۶۵ درصد از قدرت بلاک چین بیت کوین از چین تامین میشود.

بهترین مکان برای استخراج ارزهای دیجیتال استان سیچوان است زیرا افراد میتوانند انرژی مازاد از سدهای تولید برق آبی، انرژی ارزان قیمتی را بدست آورند که همین مسئله باعث صرفه جویی در مصرف برق میشود.

اغلب استخراج‌کنندگان ما بقی فصل‌های سال را به استان سین کیانگ در غرب چین می‌روند تا با استفاده از هوای سرد آن منطقه دستگاه های ماینر خود را خنک کرده و از برق تولیدشده با زغال سنگ برای تأمین انرژی استفاده کنند. این مسئله باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های مصرف برق می‌شود.

با توجه به دستور تعطیلی چندین مزرعه دراستان سین کیانگ این امکانات دیگر برای استخراج‌کنندگان بیت کوین در چین در دسترس نیست. این دستور در ۹ ژوئن صادر شد که یکی از سلسله تعطیلی‌های مزارع استخراج در چین بود.

مدافعان بیت کوین معتقدند که یکی از کاربردهای این شبکه پرداخت کمک به مردم برای دور زدن دولت‌هایی است که بر امور مالی نظارت شدید دارند. و البته یکی از این دولت‌ها چین است. اما دولت چین بر این باور است که استخراج بیت کوین اتلاف انرژی است و چیز مفیدی تولید نمی‌کند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *