اخبار جهان

کاهش ارزش بیت کوین بر اساس خبرهای ترکیه

کاهش ارزش بیت کوین براساس خبرهای ترکیه

با توجه خبرهای ممنوعیت بیت کوین در ترکیه این رمز ارز سقوط چشمگیری را داشته است

پس از اعلام خبر ممنوع بودن پرداخت ها با ارزهای دیجیتال در ترکیه این رمز ارز سقوط چشمگیری را تجربه کرده و تا ۵۴,۰۰۰ دلار رسیده است .

طبق اخبار منتشر شده از رسانه های ترکیه ، دولت ترکیه اعلام کرد که استفاده از ارزهای دیجیتال برای یک روش پرداخت در این کشور ممنوع می باشد .

سرمایه گذار مشهور ارزهای دیجیتال (Ray Dalio) اظهار نظر کرد که دولت ها با غیر قانونی اعلام کردن ارزهای دیجیتال ، به دنبال محافظت از انحصارشان در این حوزه ارزهای دیجیتال هستند . اتفاقی که هم اکنون در ترکیه رخ داده است .

طبق بیانیه ای که بانک مرکزی ترکیه با عنوان “قانون ‘گذاری در ارتباط با ممنوعیت دارایی های رمز نگاری شده در پرداخت ها ” منتشر کرد :

از نتایج این گونه استنباط می‌شود که استفاده از آنها [ارزهای دیجیتال] در پرداخت‌ها ممکن است باعث ضررهای غیرقابل‌جبرانی برای طرفین معامله بشود؛ به‌علاوه این ارزها دارای ویژگی‌هایی هستند که ممکن است اعتماد به روش‌ها و ابزارهایی را که در حال حاضر برای پرداخت‌ها استفاده می‌کنیم تضعیف کنند.

ارزش بیت کوین در روز گذشته از ۶۳،۰۰۰ دلار تا ۶۰،۷۰۰ پایین آمد . عامل اصلی این کاهش قیمت از نظر کارشناسان فعال این حوزه ممنوعیت ارزهای دیجیتال در ترکیه می باشد . این در حالی است که ترکیه در حال حاضر با بحران مالی دسته و پنجه نرم می کند و ممنوع کردن بیت کوین هم برای حفاظت از ارز ملی می باشد. درگذشته هم کشور هایی مانند مراکش هم ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده است .

ری دالیو میلیاردر آمریکایی و موسس شرکت بریج واتر در ماه گذشته در مصاحبه خود اعلام کرد که :

هر کشوری انحصارش در حوزه کنترل عرضه و تقاضا را محافظت می‌کند. دولت‌ها نمی‌خواهند انواع دیگر پول در کشورشان فعالیت و رقابت کنند؛ چراکه اوضاع ممکن است از کنترل‌شان خارج شود.

طرفداران ارز های دیجیتال بر این باور هستند که روش پرداخت با بیت کوین نسبط به دیگر راه های پرداختی خیلی بهتر است با توجه به این که هر ۴ سال یکبار طی الگوریتمی عرضه آن نصف می شود .

اونور گزوپک ، مشاور صرافی ترکی بی تی سی ترک پرو “BtcTurk Pro” در مصاحبه اخیر خود اظهار نظر کرد که :

صرافی‌های محلی و صرافی‌های جهانی در حال حاضر از ارائه‌دهندگان خدمات قانونی نظیر پاپارا (Papara) و ایننال (Ininal) برای برداشت و واریز لیر استفاده می‌کنند. بعد از ۳۰ آوریل، این ارائه‌دهندگان خدمات نمی‌توانند با صرافی‌ها تبادلات مالی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *