بیت کوین

سقوط بیت کوین به زیر ۳۲.۰۰۰ دلار

طبق اطلاعات بدست آمد از وب سایت های معتبر، ازساعاتی پیش قیمت بیت کوین به زیر ۳۲.۰۰۰ هزار دلار رسید. این سقوط در حالی اتفاق افتاد که اثر چندانی از خریداران در بازار شاهد نبودیم. دلیل اصلی کارشناسان برای سقوط اخیر بیت کوین؛ نبود فشار برای خرید می باشد.

به گزارش کوین تلگراف، پس از کاهش فشار خرید و افزایش شدید فشار فروش، قیمت بیت کوین رفته‌رفته به حمایت ۳۲,۰۰۰ دلاری خود نزدیک شد. در حال حاضر هر واحد بیت کوین زیر این حمایت و در محدوده ۳۱,۹۰۰ دلار معامله می‌شود

بیت کوین در چند مدت اخیر اغلب در دامنه بین ۳۰.۰۰۰ تا ۴۰.۰۰۰ دلار در حال نوسان بوده، گاس فرینگ (Gas Fring)، تحلیل‌گر توییتری ناشناس، با انتشار نموداری، به نمونه‌های پیشین نوسانات مشابه در بازار بیت کوین اشاره کرد. در این مثال‌ها هم قیمت بیت کوین برای مدتی در یک بازه مشخص نوسان می‌کرد.

با توجه به نمودار که مشخص شده قیمت بیت کوین تمایل دارد بعد از نوسانات شدید، در یک بازه ثابت حرکت کند. به‌عنوان مثال، در اواخر سال ۲۰۱۸ و اوایل سال ۲۰۱۹، قیمت بیت کوین برای ۱۳۲ روز در یک دامنه مشخص در حال نوسان بود.

نمودار قیمت بیت کوین

گاس فرینگ در این باره می گوید:

 تراکم چندلایه قبلی در سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ و تابستان سال ۲۰۲۰ بود. مدت زمان نوسانات عرضی بیت کوین در آن زمان نصف میانگین بود.

این موضوع نشان می‌دهد که احتمالاً ۲ هفته دیگر شاهد چنین نوساناتی باشیم. این مسئله باعث می‌شود مدت‌زمان‌های نام‌برده به ترتیب به ۳۴ و ۶۸ روز برسد.

با توجه به کاهش قیمت بیت کوین بسیاری دیگر از آلت کوین هم با سقوط همراه شدند. فروش هیجانی یکی از عمده دلایل سقوط قیمت‌ها بود.

هم اکنون ارزش بازار ۱.۳ تریلیون دلار است و بیت کوین ۴۴ درصد از حجم بازار را برای خود اختصاص داده که این عدد بیش ترین سهم از حجم بازار می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *