دسته‌بندی نشده

کمیاب شدن ماینر های بیت کوین

کم یاب شدن ماینر های بیت کوین

کمیابی ماینر های بیت کوین در بازار جهانی

در حالی که قیمت بیت کوین از نظر ارزش و دشواری بالای شبکه کاهش یافته است اما ماینر های بیت کوین در بازار جهان کمیاب شده است. دارایی رمزگذار پیشرو هنوز هم با توجه به داده های فعلی از نظر استخراج کاملاً سودآور است. علی رغم سودآوری ، این روزها تنها تعداد کمی از تولیدکنندگان ماشین های مدار مجتمع (ASIC) مخصوص برنامه های کاربردی را تولید می کنند.

پرسود ترین ماینر های بیت کوین

Microbt ، Bitmain سودآورترین استخراج کنندگان بیت کوین در بازار را به فروش می رساند ، اما محصول در سراسر هیئت مدیره فروخته می شود.

قیمت بیت کوین (BTC) طی دو هفته گذشته سقوط قابل توجهی داشته است اما شرکت کنندگان شبکه ، به ویژه استخراج کنندگان بیت کوین ، همچنان به پشتیبانی از شبکه ارزهای رمزپایه ادامه می دهند. استخراج کنندگان بیت کوین برای مقابله با سرعت صنعتی و نوآوری که این بخش به دست آورده است ، مجبورند از سرمایه و مقدار زیادی ASIC استفاده کنند. در روزهای اولیه ، تعداد زیادی از تولیدکنندگان ASIC وجود داشتند اما این روزها ، فقط یک بسته کوچک از تولید کنندگان دکل های معدن این دستگاه ها را تولید می کنند.

برترین تولیدکنندگان ارز رمزنگاری شده ASIC در سال ۲۰۲۱ شامل شرکت هایی مانند Microbt ، Bitmain ، Canaan ، Innosilicon ، Strongu و Ebang هستند. مشابه آمار سال ۲۰۲۰ ، امسال Microbt و Bitmain همچنان بر بازار تسلط دارند ، تا آنجا که به قدرتمندترین و سودآورترین سکوهای استخراج بیت کوین ASIC مربوط می شود.

واتس ماینر  ++M30s

طبق داده های منتشر شده که واتسماینر ++M30S تولید شده در Microbt حدود ۱۱۲ تراهاش در ثانیه (TH / s) تولید می کند و از دیواره حدود ۳،۴۷۲ وات انرژی استفاده می کند. با استفاده از نرخ ارز امروز BTC و نرخ برق در حدود ۰.۱۲ دلار در هر کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) ، یک+ +M30S در اکتبر ۲۰۲۰ حدود ۱۱.۱۱ دلار در روز درآمد دارد.

واتسماینر ++M30S ارزان نیست زیرا این شرکت دستگاه ها را با قیمت ۱۷،۲۴۰ دلار در هر واحد به فروش می رساند. در حال حاضر هر سری از Whatsminers از تولید کننده رسمی (Microbt) فروخته شده است و تنها راه تهیه آنها بازارهای ثانویه است. توزیع کننده رسمی Microbt چندین معامله با خریداران سازمانی انجام داده است که هزاران دستگاه از این دستگاه ها را خریداری کرده اند.

یکی دیگر از نیروهای غالب در جهان تولید ASIC ، Bitmain است. این شرکت یکی از قدیمی ترین سازندگان سکوهای استخراج بیت کوین است و سابقه آن نشان می دهد سال به سال به طور مداوم برخی از سودآورترین ماشین های جهان را ایجاد کرده است. در سال ۲۰۲۱ ، Bitmain همچنین از تمام دستگاههای استخراج معدن سری Antminer فروخته می شود ، زیرا خریداران موسسه هزاران Antminers را از این شرکت چینی خریداری کرده اند.

مدل های Bitmain S19j موجود نیستند و وب سایت شرکت نشان نمی دهد که هزینه یک واحد از توزیع کننده رسمی چیست. دقیقاً مانند M30S ++ ، قیمت های بازار دوم نشان می دهد دستگاه S19j برای هر دستگاه ۱۷ هزار دلار فروخته می شود.

شرکت Canaan

Canaan امروزه یکی از برترین ماشین آلات را دارد ، زیرا Avalonminer 1246 این شرکت حدود ۹۰ TH / s تولید می کند و حدود ۳،۴۲۰ وات را از دیوار بیرون می کشد. Canaan اخیراً هشتمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفته و مدتهاست که با شرکت هایی مانند Bitmain رقابت می کند. Avalonminer 1246 در ژانویه ۲۰۲۱ منتشر شد و مانند همیشه این شرکت قیمت ها را در وب سایت لیست نمی کند.

برای اینکه بفهمید Avalonminer 1246 از توزیع کننده رسمی چقدر است ، مشتری علاقه مند لازم است فرم مشاوره را پر کند. وب سایت Canaan نمی گوید این شرکت “موجودی ندارد” یا “فروخته شده است” ، اما تنها راه برای کشف این موضوع “همکاری تجاری و مشاوره محصول” است. قیمت های بازار دوم Avalonminer 1246 را نشان می دهد که با قیمت ۹ هزار دلار تا ۱۲ هزار دلار در هر واحد به فروش می رسد. با استفاده از نرخ ارز فعلی BTC و هزینه برق حدود ۰.۱۲ دلار در هر کیلووات ساعت ، یک Avalonminer 1246 واحد باید حدود ۷.۱۲ دلار در روز سود داشته باشد.

دستگاه های استخراج بیت کوین که توسط چند شرکت دیگر ساخته شده اند با استفاده از نرخ ارز امروز BTC هنوز سودآور هستند Hornbill H8 Strongu که در اکتبر سال ۲۰۲۰ منتشر شد ، حدود ۷۴ TH / s تولید می کند و می تواند حدود ۴.۳۸ دلار در روز بدست آورد. Innosilicon و Ebang هر دو از نظر hashrate مدل های سطح پایین تری دارند اما هنوز سودآور هستند. +Innosilicon T3  تقریباً ۵۲ TH / s تولید می کند که می تواند هر ۲۴ ساعت ۳.۴۷ دلار دریافت کند. Ebit E12 + Ebang با ۵۰ TH / s در حدود دو تراش کمتر است و ۲.۵۹ دلار در روز تولید می کند.

 میتوانید از این مقاله نکاتی که برای خرید ماینر قانونی باید در نظر گرفت را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *