اخبار ایران

استخراج بیت کوین در زیرمجموعه شهرداری

استخراج بیت کوین در زیرمجموعه شهرداری

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با تایید خبر کشف ماینر های استخراج ارز دیجیتال در یکی از زیر مجموعه های شهرداری تهران گفت : این موارد با توجه به این که شهرداری عملکرد های گسترده ای را دارد نباید باعث شود شیوه های نظارتی و مدیریتی شهرداری زیر سوال برود.

به گزارش ایران ماین و نقل از خبر گزاری موج زهرا نژاد بهرام رئیس شورای شهر تهران در گفتگو با خبرگذاری موج در این خصوص گفت:

این مسئله توسط پیام های مردمی مطرح شده. من هم این موضوع را شنیدم و باتوجه به اهمیت بالای مسئله از حراست شهرداری پیگیر موضوع شدم.

وی افزود:

در پیگیری هایی که انجام شد متوجه شدیم که گویا متأسفانه اصل ماجرا درست بوده و در بخش پایانه های شهرداری، تعدادی ماینر برای استخراج ارز به صورت غیرقانونی استفاده می‌شده که اتفاقا حراست بخش از این موضوع با خبر شده و جلوی آنها را گرفته است.

نژاد بهرام با تأکید بر اینکه فقط یک مورد از این نوع تخلف مشاهده شده است گفت:

بررسی های کامل نشان داد که فقط همین یک مورد تخلف در مورد استفاده از ماینرها وجود داشته که این پرونده تحویل مراجع قضایی شده و مسئول بخش نیز برکنار شده است.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با تاکید بر این که این موضوع چندین ماه پیش رخ داده است و پاسخ به این سوال که چرا نظارت کافی و سختگیرانه در شهرداری برای بروز مشکلات وجود ندارد افزود:

نظارت وجود دارد اما شهرداری به قدری گسترده است که با وجود نظارت‌ها بروز تخلفات در آن غیرممکن نیست. 

نژاد بهرام در ادامه گفت:

ما در شهرداری فقط هزار کیلومتر کابل نوری و به‌ خاطر الکترونیکی شدن فرایندهای سیستم‌های سخت‌ افزاری و نرم‌افزاری بسیار پیشرفته و عظیمی داریم که برق بسیار زیادی هم مصرف می‌کنند و در کمتر سازمانی می‌توانید مشابه آنها را ببینید.

وی گفت:

از سویی شهرداری خانواده بسیار بزرگی است که فقط حدود ۶۰ هزار نیرو دارد. همین‌ می‌تواند عده‌ای را وسوسه کند که احتمالاً بخواهند از چنین ظرفیت عظیمی سو استفاده کنند که البته با ابزارهای در دسترس تا حد امکان جلوی آنها گرفته می‌شود. اما به هر حال در برخی از موارد نیز شاهد بروز چنین تخلفاتی هستیم.

نژاد بهرام در ادامه گفت:

این موارد با توجه به گستردگی عملکرد شهرداری نباید باعث شود تا شیوه‌ های نظارتی و مدیریتی شهرداری زیر سوال برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *