بیت کوین, ماینر

قدرت پردازش شبکه بیت کوین با بازگشت ماینرهای چینی؛ جانی دوباره گرفت

قدرت پردازش شبکه بیت کوین دوباره احیا شد

احیا شدن ماینرها با  قدرت پردازش شبکه بیت کوین

با توجه به حوادثی در معدن ذغال سنگ که  هفته گذشته در جنوب کشور چین اتفاق افتاد باعث شد که قطعی برق و کاهش شدید نرخ هش را به همراه داشته باشد، برای یکبار دیگر کار خود را شروع کردند.

طبق داده های بدست آمده از وب سایت ماینینگ پولز استتز “Miningpoolstats” که به این مورد اشاره می کند که نرخ هش بیت کوین که برآورد کل قدرت محاسباتی که ماینر ها در زمان معین فراهم می کند کاهش شدید را داشته که از حدود ۱۲۵ اگزاهش در ثانیه پس از حوادث بوجود آمده به حدود ۱۶۰ اگزاهش در ثانیه افزایش یافته است.

مدیر امور مالی و توسعه استخراج F2Pool در آخرین مصاحبه خود اعلام کرد :

ماینرهای استان سین کیانگ (Xinjiang) که زغال سنگ فراوانی دارد، در اواخر هفته گذشته دستگاه‌های خود را به مدار بازگرداندند، اما اوایل این هفته تعداد بیشتری از آن‌ها با سرعتی پایین‌تر از حد انتظار آنلاین شدند.

او در ادامه گفت که :

مجموع نرخ هش در حال حاضر حدود ۱۵۰ اگزاهش در ثانیه است. احیای قدرت محاسباتی کندتر از حد انتظار است. [شبکه بیت کوین] ۲۰ اگزاهش دیگر می‌خواهد تا به سطح پیش از قطعی برق برسد.

استخراج کنندگان پس از قطعی برق که برای تامین انرژی دستگاه های خود به ذغال سنگ با قیمت ارزان در فصل خشک این کشور به استخرهای تامین برق متکی می باشد.با افزایش بارش ها در اواسط خرداد بیشتر ماینر ها به شمال چین مهاجرت می کنند تا از انرژی برق آبی این منطقه استفاده کنند .

مدیر عامل شرکت استخراج بیت کوین بیت ریور “BitRiver” اعلام کرد که با توجه به این که قطعی برق موقتی است اما این نکته را نشان می دهد که تمرکز استخراج چین و همچنین ضروری بودن حرکت به سمت انرژی های تجدید پذیر می باشد .

او در ادامه افزود که :

اگرچه کاهش نرخ هش موقتی بود، اما این نشانه دیگری از قابل اطمینان نبودن منابع تجدیدناپذیر انرژی برای استخراج بیت کوین و همچنین تمرکز استخراج در چین بود. من معتقدم که آینده استخراج بیت کوین سبز است و جاهایی که دارای انرژی تجدیدپذیر مازاد هستند، بیشترین پتانسیل را برای این کار دارند.

با در نظر گرفتن بازار صعودی بیت کوین که باعث شده تا مصرف انرژی آن یکباردیگر مورد توجه قرار بگیرد و برخی کاربران تصمیم گرفتند که بیت کوین “پاک” را خریداری کنند که فقط از استخراج منابع تجدید پذیر به دست آمده باشد.

ماینرهایی در آمریکای شمالی مانند بلاک کپ “Blockcap” و گریفون “Gryphon” بر استخراج منابع های تجدیدپذیر متمرکز شده اند اما مابقی ماینر ها ترکیبی از انرژی تجدیدپذیر و گاز طبیعی استفاده می کنند.

با این تفاسیر سهم آمریکای شمالی از نرخ هش بیت کوین چه با انرژی های تجدیدپذیر چه غیر آن در حال افزایش است اما هنوز مدت طولانی ای مانده تا به سهم کشور چین از کل نرخ هش در جهان برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *