ارزهای دیجیتال, بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین، عواملی که باعث سقوط بیشتر بازار می شود

در روز گذشته بیت کوین با اصلاحی شدید روبرو شد و در حال حاضر این رمزارز در پایین ترین میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه معامله می شود. در شش ماه گذشته این اولین باری است که بیت کوین به این ناحیه سقوط می کند و همچنین تحلیگران معتقدند اگر این قیمت زیر این ناحیه تثبیت شود راه برای سقوط بیشتر فراهم می شود در این پست به تحلیل قیمت بیت کوین می پردازیم.

به گزارش کوین دسک این اصلاح در بازارهای صعودی یک اصلاح طبیعی است و جای نگرانی نیست. اما یکی از تحلیل گران معتقد است که تثبیت قیمت زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه می تواند باعث تداول روند نزولی بازار شود.

کتی استاکتون “Katie Stockton” یکی از تحلیل گران بازار و از مدیران ارشد فیرلند استراتژیز “Fairland Strategies” در ارتباط با قیمت بیت کوین می گوید : 

معمولا از دست رفتن شتاب صعودی، کوتاه‌مدت است، ولی اگر چندین کندل پایین‌تر از میانگین ساده متحرک ۵۰ روزه بسته شود، می‌توان آن را دلیلی بر آغاز نوسانات عرضی دانست.

در حال حاضر قیمت بیت کوین ۵۶,۶۸۰$ معامله می شود. این رمزارز محبوب در روز گذشته با سقوط ۸۰۰۰ دلاری به محدوده ۵۲,۱۴۸$ سقوط کرد و این در حالی است که میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بر روی محدوده ۵۲,۲۶۳$ قرار دارد.

چارت بیت کوین در روز 29 فروردین 1400

به عقیده استاکتون بسته شدن پیاپی کندل های روزانه در پایین تر از میانگین متحرک روزانه می تواند راه برای سقوط به حمایت های پایین تر در نزدیکی ۴۲,۰۰۰$ دلار باشد.

میاینگین های متحرک ۵۰ , ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه پر اهمیت ترین میانگین های متحرکی هستند که معامله گران از آنها استفاده می کنند و افت قیمت زیر این میانگین های متحرک ساده بازار را به سمت فروش بیشتر سوق می دهد.

اگر بخواهیم نگاه کلی به قیمت بازار بیت کوین در سال جاری میلادی بیاندازیم بیش از ۹۰ درصد رشد داشته است و استاکتون در بخشی دیگر از صحبت های خود می گوید؟

فکر می کنم این کاهش قیمت ها بیش از آنکه یک واکنش نزولی باشد، یک ضد روند است؛ چراکه پس از جهشی که به اوج تاریخی جدید بیت کوین ختم شد، اتفاق افتاده است.

همچنین استاکتون در ادامه گفت اگر قیمت بیت کوین زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه نیز بماند باز احتمال شکستن ۶۹,۰۰۰$ وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *