اخبار ایران

ایران می تواند سالانه ۱ میلیارد دلار درآمد از استخراج بیت کوین داشته باشد

ایران می تواند سالانه 1 میلیارد دلار درآمد از استخراج بیت کوین داشته باشد

با توجه به بحث هایی که درباره قانون گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال به وجود آمده، گزارش سایت الیپتیک (Eliptic) نشان می دهد که فعالیت قانون گذاری شده ماینینگ در ایران می تواند سالانه ۱ میلیارد دلار درآمد از استخراج بیت کوین داشته باشد.

به گزارش کوین تلگراف الیپتیک در گزارش اخیر خود می گوید ایران با چنین درآمدی می تواند راحت تحریم های آمریکا را دور بزند.

درآمد ایران از استخراج ارزهای دیجیتال

طبق آمار الیپتیک در حال حاضر حدود ۴.۵ درصد از فعالیت استخراج رمزارزها در ایران انجام میگیرد و این موضوع می تواند میلیارد ها دلار درآمدزایی برای ایران داشته باشد. در بخسی از این گزارش اشاره شده:

آمریکا تحریم‌های اقتصادی همه‌ جانبه‌ ای را علیه ایران اجرا کرده است که از نمونه از آنها میتوان به تحریم حوزه واردات و تحریم موسسات مالی ایرانی اشاره کرد. صادرات نفت ایران در ده سال گذشته بیش از ۷۰ درصد کاهش یافته است.

در مقابل تحریم‌ها، ایران به یک راه‌حل دور از ذهن روی آورده است اونم استخراج بیت کوین است

در این گزارش آمده که نفت ایران در دسترس و ارزان است و به همین دلیل استخراج ارزهای دیچیتال که در مجموع کار پر هزینه ای است، در ایران با هزینه بسیار کمتری اجرا می شود. به همین دلیل است که سرمایه گذاران خارجی، به خصوص چینی ها به سمت ایران کشیده می شوند. این گزارش در این خصوص می نویسد:

برخی از کسب و کارهای چینی مجوز استخراج ارزهای دیجیتال را در ایران کسب کرده اند و فعالیت های خود را در کشور آغاز کرده اند. تاسیسات منطقه آزاد اقتصاد رفسنجان یکی از این تاسیسات است.

تاسیساتی که در بالا نام برده شد بیت کوین تولید می کنند که می توان از آنها به عنوان تسهیل کننده درآمد های نفتی استفاده کرد. در واقع ایران از مازاد نفت و انرژی خود برای درآمدرایی استفاده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *