اخبار جهان

بیت کوین بزرگ‌ترین سقوط نرخ سختی شبکه خود را تجربه کرد

سختی شبکه کاهش یافت

سختی شبکه بیت کوین ۲۸٪ کاهش یافته است  اما آیا این به بهبود قیمت BTC کمک می کند؟

بیت کوین ( BTC ) در ۱۲ خرداد بیشترین افت دشوار استخراج خود را با تقریبا ۲۸٪ ثبت کرده است ، اما یک مدل نشان می دهد که قیمت BTC تا ماه اکتبر پایین نخواهد آمد. سختی شبکه استخراج بیت کوین در روز شنبه با ۲۷.۹۴٪ کاهش در ارتفاع بلوک ۶۸۹،۴۷۲ ، بزرگترین در تاریخ آن بود، قرار گرفته است.

همانطور که Cointelegraph قبلاً توضیح داد ، این کاهش در پاسخ به مهاجرت ماینرها به خارج از چین و از دست رفتن میزان هش است.

برای استخراج کنندگان که هنوز در حال فعالیت خود هستند ، این کاهش به نوعی افزایش سود محسوب می شود – سختی شبکه به طور خودکار تغییرات در نرخ هش را ایجاد می کند ، و با افت آن جذابیت بیشتری برای معدن ایجاد می کند.

کاهش ۲۸ درصدی سختی شبکه بیت کوین 

انتظار نمی رود که کارگران معدن در جریان چندین ماه به طور کامل به کار خود بازگردند. در آن زمان ، با افزایش نرخ هش ، مشکل دوباره افزایش می یابد – رقابت بیشتر و قدرت بیشتر برای دریافت همان پاداش تعیین شده.

در بین بیت کوین ها یک کلاسیک است که “قیمت از نرخ هش پیروی می کند” – اما اگر این درست باشد ، یک مدل که این پدیده را ترسیم می کند ، یک تصویر هوشیارانه از رفتار قیمت در آینده است.پیترسون خاطرنشان کرد که رابطه بین قیمت و نرخ هش “مفید” است وقتی که صحبت از علامت گذاری قیمت های کلان می شود.

یک نمودار همراه ، سنبله ها را در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ نشان می دهد ، که  مربوط به بالاترین دوره هایی که برای یک دوره کامل چهار ساله کاهش یافته است.

در حال حاضر سختی شبکه بیت کوین با کاهشی ۲۸ درصدی، بزرگترین اصلاح تاریخ خود را تجربه کرد. طبق نظرات کارشناسان و تحلیلگران انتظار می‌رفت این کاهش سختی چیزی در حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد باشد.

این اصلاح در بلاک شماره ۶۸۹,۴۷۲ رخ داد و بزرگترین اصلاح سختی تاریخ بیت کوین لقب گرفت. در حال حاضر سختی استخراج بیت کوین در محدوده ۱۴ تریلیون قرار دارد. به احتمال زیاد در روزهای آینده شاهد افزایش درآمد ماینرها به‌واسطه این کاهش سختی باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *