اخبار ایران

درخواست دولت از همتی: درگاه فروش رمزارزها مسدود نشود

نامه دولت به رئیس ک بانک مرکزی آقای نعمتی درباره ارز دیجیال

طی نامه ای دفتر نهاد ریاست جمهوری از رئیس بانک مرکزی درخنواست شد که درگاه فروش رمزارزها مسدود نشود.

به گزارش ایران ماین و نقل از ایسنا، طی سال گذشته در پی سقوط ارزش بازار سرمایه و از بین رفتن سرمایه تعداد زیادی از سرمایه گذاران داخل، مردم به سمت ارزهای دیجیتال پناه آوردند اما غیرقانونی مبادله کردن ارزهای دیجیتال بین افراد و همچنین خروج سرمایه از کشور در پی این امر به اختلافات شدت زیادی را اضافه کرد.

اتفاقات قبل از نامه دولت به رئیس بانک مرکزی

سرانجام بانک مرکزی به شرکت شاپرک اعلام کرد که به پذیرندگان پشتیبانی شده نظام پرداخت کشور اعلام کنند که درگاه های ارائه دهنده رمزارزها مسدود شوند.

پس از این نیز با ورود به سال جاری مطرح شد که همچنان شرکت های اصلی درگاه پرداخت تحت نظازت شاپرک در قالب IPG به صرافی های انلاین فروش رمزارزها خدمات می دهند که رئیس مجلس در واکنشی به این موضوع، در نامه ای به رئیس کل بانک مرکززی و وزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار مسدود سازی درگاه پرداخت شد.

 بعد از شدت گرفتن موضوع در بازار ارزهای دیجیتال، رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به آن گفت تا زمان ترسیم نقشه راه در  این زمینهاز مسدود سازی درگاه های پرداخت جلوگیری می کند که این عمل به اعتقاد کارشناسان، دلیل این که بانک مرکزی تا کنون برای اعطا مجوز به صرافی های اقدام نکرده است به این دلیل می باشد که بانک مرکزیتصور می کند با توجه به قبولی این صنعت تمامی ریسک ها را باید بپذیرد.

وزیر اقتصاد نیز درباره نحوه مدیریت بازار ارزهای دیجیتال معقد است که در این زمینه  باید فعالانه عمل کرد و آنها را مدیریت کرد تا بتوان مزایای رمزارز را به اکثریت و ضرر هارو به حداقل رساند.

اما به تازگی نامه ای از سمت دفتر نهاد ریاست جمهوری  خطاب ره رئیس کل بانک مرکزی منتشر شده است که در آن اشاره شده “با توجه به درخواست بیش از ۶۰ هزار نفر از متعاملین و کسب و کارهای تبادل رمزارز جهت جلوگیری از مسدود سازی درگاه های پرداخت اینترنتی اقدامات لازم انحام شود”

نامه دولت به رئیس بانک مرکزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *