اخبار ایران

نماینده مجلس: مسدود کردن سایت های داخلی رمزارز باعث نارضایتی عمومی می شود

مسدود کردن سایت های داخلی رمزارز باعث نارضایتی عمومی می شود

فداحسین مالکی، عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگوی اخیر خود اشاره ای به وضعیت نا بسامان ارزهای دیجیتال داشت و اعلام کرد که مسدود کردن سایت های داخلی رمزارز باعث نارضایتی عمومی می شود. همچنین گفت که بانک مرکزی در ساماندهی این بازار تعلل می کند.

به گزارش ایران ماین و نقل از تسنیم، مالکی در مصاحبه گفت:

متاسفانه بانک مرکزی اقدام چندانی در این زمینه انجام نداده و برای تدوین شیوه‌ نامه و بخشنامه‌ ای برای ساماندهی این بازار تعلل می‌کند.

همچنین افزود

با توجه به ورود بخشی از مردم به این بازار، قطعاً تعلل بانک مرکزی در ساماندهی این بازار لطماتی را به مردم و اقتصاد کشور خواهد زد.

فداحسین مالکی با بیان اینکه اخباری وجود دارد که بانک مرکزی تلاش دارد حسابهای برخی از  صرافی‌های آنلاین داخلی را مسدود کند، اظهار داشت:

قطعاً این موضوع باعث نگرانی و نارضایتی مردم می‌شود و نباید این اقدام انجام شود؛ چنانچه مستندات این موضوع به دست ما برسد، مجلس حتما به آن ورود خواهد کرد و با ابزارهای که در اختیار است به آن رسیدگی خواهد کرد.

در ادامه اضافه کرد:

نباید اقداماتی از سوی دولت فعلی انجام شود تا در آستانه شکل گیری دولت سیزدهم مانع‌ تراشی و نارضایتی به وجود بیاید و چنین اقداماتی دور از شأن مدیران کشور است.

اقای مالکی نماینده زاهدان تصریح کرد:

مسدود کردن حساب مردم با فیلتر صرافی‌های آنلاین داخلی باعث می‌شود که کاربران ایرانی رو به خرید و فروش با صرافی‌ های آنلاین خارجی بیاورند که این موضوع نیز خود باعث به وجود آمدن مخاطراتی برای مردم و همچنین اقتصاد کشور می شود.

در پایان اضافه کرد:

متاسفانه چنین اخبار و اقدامات نادرستی پیرامون بازار رمزارزها وجود دارد که در صورتی که محرز شود حتما از طریق قانونی و ابزارهای نظارتی مجلس این موضوع را پیگیری خواهیم کرد و گزارشی را در این این زمینه تهیه و برای رسیدگی در اختیار نهادهای مربوطه قرار خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *