ارزهای دیجیتال

نگرانی دولت آمریکا از ارز دیجیتال ملی چین

نگرانی دولت آمریکا از عرضه یوان دیجیتال چین

مقام های دولت آمریکا در تلاش هستند تا هرگونه تهدید های احتمالی که از سمت عرضه یوان دیجیتال چین می تواند برای آمریکا داشته باشد را بررسی کنند. به گزارش کوین دسک، دولت جوبایدن رئیس جمهوری آمریکا نگران تاثیرات بلند مدت یوان چین است که ممکن است بر وضعیت دلار به عنوان ارز ذخیره جهانی داشته باشد.

بر اساس گرارش یک شنبه بلومبرگ به گفته یک منبع نا شناس مقامات بخش های مختلف آمریکا تلاش های خود را برای درک بهتر تهدید های احتمالی چینی ها به کار گرفتند.

طبق گرارش های به دست آمده مقامات وزارت خارجه، وزارت دفاع و شورای امنیت ملی آمریکا بابت تاثیرات کوتاه مدت یوان چین یا سیستم های پرداخت الکترونیکی ارزدیجیتال چین “DCEP” بر دلار نگران نیستند بلکه چالش های بلند مدت به عنوان ارز ذخیره جهانی موجب نگرانی مقامات آمریکا شده است.

حالا مقامات آمریکا در تلاشند تا از نحوه عرضه یوان دیجیتال و راهکارهایی که چین قرار است برای دورزدن تحریم ها استفاده کند باخبر شود.

اقدامات چین در ارزهای دیجیتال

دولت چین توسعه سیستم های پرداخت الکتریکی خود را با همکاری بزرگترین بانک های دولتی خود و غول های سیستم های پرداخت مثل تنسنت “Tencent”و انت فایننشال “Ant Financial” در سال ۲۰۱۹ آغاز کرد.

این پروژه چینی ها تا به حال چندین پروژه رو پشت سر گذاشته که یکی از آن نمونه ها کیف پول قرمز دیجیتالی است که به صورت قرعه کشی به شهروندان داده شد که با این ویژگی کاربران می توانستند از کیف پول های دیجیتال خود برای خرید از فروشگاه های داوطلب شهرهای چین استفاده کنند.

اقدامات چین در این راستا بانک مرکزی کشور را به نخستین بانک مرکزی عمده در جهان تبدیل کرده که ارزدیجیتال ملی خود را به بازار عرضه کند و سیستم پرداخت الکترونیک را راه اندازی کند، همین اقدامات چین باعث نگرانی مقامات کشور آمریکا شده.

به نظر شما این اقدامات چین چقدر میتواند تاثیر گذار باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *