بیت کوین

کمیسر SEC: ممنوع کردن بیت کوین بسیار دشوار است

هستر پیرس یکی از اعضای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا معتقد است دولت آمریکا نمی تواند بیت کوین را محدود کند چون اساسا محدود کردن یک فناوری همتا به همتا بسیار دشوار است. هدف دولت آمریکا این است که جلوی فعالیت های مجرمانه را از طریق بیت کوین بگیرد.

پیرس با توجه به انتصاب گری گنسلر رئیس جدید کمیسیون بورس آمریکا اظهار امیدواری کرد که این اداره نگاه خود را به مقوله صندوق های قابل معامله بیت کوین تغییر دهد.

وی در ادامه صحبت های خود اعلام کرد که کانادا به صورت عجیبی از ما سبقت گرفته به دلیل اینکه آنها نه تنها محصولات قابل معامله بیت کوین را دارند همچنین محصولات قابل معامله مبتنی بر اتر هم در اختیار دارند .

نظر طرفداران درباره ممنوع کردن بیت کوین

ری دالیو و مایکل بری از طرفداران بیت کوین در مورد ممنوع کردن بیت کوین گفتتند :

ما فکر می کنیم ممنوع کردن چیزی که اساساً یک فناوری نظیر به نظیر است بسیار دشوار است. مانند هر فناوری ، جلوگیری از استفاده مردم از آن برای اهداف غیرقانونی و فقط اجازه استفاده از آنها برای اهداف قانونی است. این همان چیزی است که ما انتظار داریم رخ بدهد .

پیش از این کمیسیون پیرس گفته بود این کار دولت ” احمقانه ” خواهد بود که بیت کوین را ممنوع کند و آن را به خاموش کردن اینترنت تشبیه کند.

دولت ایالات متحده نگران استفاده از ارزهای رمزپایه در فعالیت های غیرقانونی است. وزیر خزانه داری جانت یلن چندین بار گفته است که ارزهای رمزپایه عمدتا برای تأمین مالی غیرقانونی استفاده می شوند . وی همچنین قبلاً گفته بود که خزانه داری با تنظیم کنندگان دیگر کار خواهد کرد تا مقررات مناسبی را برای فضای رمزنگاری تهیه کند.

فاکس بیزنس اخیراً گزارش داده است که ممکن است تنظیم مقررات رمزنگاری از خزانه داری آغاز شود و SEC منتظر هدایت سیاست های گسترده نظارتی در مورد ارزهای رمزپایه از خزانه داری است.

گری گنسلر ،دانش کافی در زمینه بیت کوین و ارزهای رمزپایه دارد ، زیرا کلاسهایی را در این زمینه در موسسه فناوری ماساچوست (MIT) تدریس کرده است. گنسلر همچنین رئیس سابق کمیسیون تجارت آینده کالا (CFTC) است. انتظار می رود که او مقدار قابل توجهی تنظیم مقررات را روی ارزهای رمزپایه اعمال کند. هفته گذشته مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا تصویب یک لایحه الزامی که SEC و CFTC ایجاد یک گروه کاری در دارایی های دیجیتال متمرکز شده است.

پیرس در مورد احتمال تصویب SEC توسط ETF بیت کوین در سال جاری گفت: “با رئیس جدید ، ما می توانیم برخی از استدلال هایی را که قبلاً برای انکار محصولات بیت کوین مبادله می کردیم ، نگاهی تازه بیندازیم. ” وی افزود: “صادقانه بگویم ، کانادا اکنون از ما جلوتر است. آنها نه تنها دارای کالاهای قابل معامله با بیت کوین هستند ، بلکه دارای کالاهای قابل مبادله مبتنی بر اتر نیز هستند . “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *