بیت کوین

خبری از ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتال در ترکیه نخواهد بود

برداشتن ممنوعیت بیت کوین در ترکیه

رئیس بانک مرکزی ترکیه با اعلام اینکه در هفته های آینده شاهد قانون گذاری های جدیدی در عرصه ارز دیجیتال در کشور ترکیه خواهیم بود ادامه داد که خبری از ممنوعیت کامل در کشور ترکیه نخواهد بود .

به نقل از کوین دسک و گزارش ایران ماین ، رئیس بانک مرکزی ترکیه “شهاب کاواچوغلو” در مصاحبه اخیر خود اعلام کرد که :

با ممنوعیت ارزهای دیجیتال چیزی را نمی‌توان درست کرد و ما هم قصد چنین کاری را نداریم.

این اخبار در حالی منتشر شد که چندین روز پیش اعلام شده بود که استفاده از ارز دیجیتال به عنوان یک روش پرداختی ممنوع خواهد بود . طبق خبرهای شنیده شده بر این قرار است که قوانین جدید به زودی در ترکیه اجرا خواهد شد . قبل از اینکه خبر ممنوعیت منتشر شود . استفاده از ارزهای دیجیتال به شدت در ترکیه افزایش بود که کاهش ارز لیر به به دلیل افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال عنوان شده بود .

طبق گزارشات منتشر شده کاواچوغلو گفت که بانک مرکزی ترکیه روش حقوقی استقاده ازارزهای دیجیتال و چگونگی نگهداری از این رمز ارزها در آینده ای نزدیک قوانین جدید را در حوزه ارز دیجیتال ارائه خواهد کرد .

رئیس بانک مرکزی در خصوص اینکه دولت ترکیه قوانین جدید را وضع خواهد کرد تا مشکل خروج سرمایه را از کشور ترکیه حل کند و او خروج سرمایه را “هشدار دهنده ” اعلام کرد .

بعد از اینکه خبر ممنوعیت ارز دیجیتال در ترکیه انتشار پیدا کرد شاهد افزایش فروش در بازار ارزهای دیجیتال بودیم که موجب نگرانی برای سرمایه گذاران در  کشور های مختلف شده بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *