اخبار ایران

معاون استانداری اصفهان: حتی اگر با قحطی برق مواجه شویم، استخراج رمز ارز سود خوبی دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان در مصاحبه اخیر خود اعلام کرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان “سید حسن قاضی عسگر” اعلام کرد که استخراج رمز ارز ها سود قابل توجهی را به همراه خواهد داشت حتی به این مورد هم اشاره کرد که اگر به قحطی برق مواجه شویم و شب ها شمع روشن کنیم و برقی که استفاده می کردیم را ارزهای دیجیتال استخراج کنیم سودآوری قابل توجهی را به همراه خواهد داشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان در مصاحبه اخیر خود اعلام کرد که :

یکی از پروژه‌هایی که مدت‌ها به‌دنبال ایجاد و راه‌اندازی آن بوده‌ایم، مزرعه و استخراج رمز ارز در اصفهان بوده است.

در ادامه افزود که :

با توجه به اینکه منطقه فریدن از نظر آب و هوایی سردسیر بود، به‌دنبال ایجاد این مزرعه در این منطقه بودیم تا این منطقه را به منطقه‌ای دانش‌بنیان تبدیل کرده و به این معنا که طرح‌های سبز با آب بری کم در این منطقه اجرایی شود.

سید حسن قاضی عسگر در مورد این طرح افزود که :

معتقدم انجام هر طرحی در استان باید ارزش افزوده و ارزآوری داشته باشد؛ زیرا توسعه معیشت مردم از طریق صادرات، ارزآوری و حذف مقررات زائد اتفاق می‌افتد.

ایشان تاکید کرد که :

با توجه به مسائل گفته شده، یکی از فعالان بخش خصوصی با ما به توافق رسید تا با توجه به اینکه شهرک صنعتی فریدن بیش از ۲۰ سال بود تأسیس شده اما متروکه مانده بود، این محل به شهرک رمز ارز تبدیل شود.

قاضی عسگر گفت :

با توجه به سردسیر بودن منطقه، مصرف انرژی طرح نیز کاهش می‌یابد. به‌دنبال راه‌اندازی مزرعه استخراج بیت کوین در منطقه‌ای بودیم که مازاد تولید برق داشته باشد بنابراین بر اساس استعلامی که از اداره کل برق استان انجام شد، سمیرم، کوهپایه و محمدآباد جرقویه دارای این ویژگی بودند.

در ادامه بیان کرد :

فعالیت استخراج رمز ارز هیچ آلایندگی ندارد. مصرف انرژی آن با توجه به سردسیر بودن منطقه کم است و پتانسیل خوبی برای بهبود وضعیت معیشتی منطقه نیز دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان گفت :

مجوزات این پروژه با همکاری دیگر دستگاه‌ها به سرعت اخذ شد و اکنون این طرح آماده کلنگ‌زنی است. بر اساس گفته‌ای که داشتم زمانی اقتصاد می‌تواند موفق باشد که مزیت‌های اقتصادی استان و ارزش افزوده‌ای که می‌تواند ایجاد کند را شناسایی کرد. این مجموعه نیز که شامل مزرعه رمز ارز، کارخانه تولید و مونتاژ دستگاه‌های ماینر(دستگاه استخراج رمز ارز)، استخر رمز ارز و مرکز علمی کاربردی برای آموزش نیروهای متخصص است در رشد اقتصادی استان تأثیر بسزایی خواهد داشت.

قاضی عسگر بیان کرد :

یکی از بهترین راه‌های مبادله با خارج از کشور که هیچ تحریمی نمی‌تواند مانع آن شود، رمز ارز است به طوری که حتی اگر شب‌ها شمع روشن کنیم و با برقی که استفاده می‌کنیم رمز ارز تولید کنیم ارز آوری قابل توجهی خواهد داشت.

و در پایان اعلام کرد که :

برخی کشورهای اروپایی اکنون در حال جایگزین کردن نیروهای بادی با نیروگاه‌های جدید دارای ظرفیت‌های بیشتر هستند. دنبال این هستیم که این نیروگاه‌ها در استان اصفهان نصب و راه‌اندازی شده و برق تولیدی آن به شهرک‌های رمز ارز داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *