اخبار ایران

جهرمی: پتانسیل تبدیل شدن به مرکز صرافی های ارز دیجیتال در کیش وجود دارد

جواد آذری جهرمی

تبدیل شدن کیش به عنوان مرکز صرافی های منطقه

در جلسه دیروز محمدجواد آذری جهرمی “وزیر ارتباطات” که در شورای فناوری اطلاعات و ارتباطات جزیره کیش حضور داشت اعلام کرد که تمام زیر ساخت های لازم برای تبدیل شدن کیش به عنوان مرکز صرافی های بین المللی ارز دیجیتال در بین کشورهای منطقه فراهم شده است و با از این فرصت طلایی استفاده لازم را برد.

به گزارش ایران ماین و نقل از ایرنا، وزیر ارتباطات در این جلسه اظهار نظر کرد:

فناوری فین تک یا ارز دیجیتال از حوزه های در حال رشد امروز است  و با توجه به زیرساخت های موجود انتظار می رود سازمان منطقه آزاد برای تبدیل این جزیره به مرکز صرافی های این بخش در بین کشورهای منطقه رایزنی های لازم را انجام دهد.

محمدجواد آذری جهرمی ادامه داد:

در کشور افراد با استعدادی در این زمینه وجود دارد و سازمان منطقه آزاد کیش نیز باید با یک ضوابط سهل و و اختیارات خود استفاده کرده و سرمایه گذاران مختلفی در این زمینه جذب کند.

وزیر ارتباطات در خصوص توسعه فعالیت های شهر هوشمند در این جزیره گفت:

شهر هوشمند شهری است که به صورت هوشمند مدیریت شود و هم اکنون با بهره برداری از سه سامانه این اتفاق در جزیره کیش روی داده است.

ایشان در ادامه افزود که:

پنجره واحد خدمات کیشوندان کاری ارزشمند است و در سایر نقاط کشور برای مدیریت هوشمند نیز قابل تسری است که در این راستا وزارت فناوری اطلاعات و ارتباط هوشمندسازی این جزیره را از سه سال پیش پیگیری کرده است.

وزیر جوان همچنین در مورد خودروهای هوشمند در این منطقه گفت:

خصلت کیش آزاد سازی تجاری است در چند سال گذشته بر اساس تحریم های ظالمانه دچار مشکل شده اما معتقدم اگر مقداری در کسب و کارها در جزیره تسهیل شود دوباره شاهد رشد روز افزود سرمایه گذاری در این جزیره خواهیم بود.

جعفر آهنگران “مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش” در این جلسه گفت که :

در سند جامع ۱۳۸۴ کیش به صراحت از شهر هوشمند یاد شده اما تا کنون کیش از هوشمند سازی فاصله گرفته است و مهمترین اقدام برای توسعه این جزیره حرکت به سمت هوشمندی است.

وی افزود:

این جزیره به دلیل منطقه آزاد بودن تمام زیر ساخت ها را برای توسعه دارد و می تواند در عرصه شهر هوشمند با اجرای طرح های مختلف سرآمد کشور باشد.برای هوشمند سازی سیستم های گردشگری، بنادر فرودگاه، حمل و نقل و خدمات و سوق دادن سرمایه گذاران  به این سمت است.

ایشان در پایان اعلام کرد که:

مناطق آزاد به سمت حرکت به سوی نسل چهارم است و جزیره کیش به دلیل ساختار و موقعیت جغرافیایی و محیط زیستی بودن باید شاهد تبدیل این منطقه به نسل چهارم باشیم و در این ارتباط اینترنت باید به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت های تحقق این مورد توجه قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *