اخبار ایران

مشخص شدن وضعیت رمزارزها تا ۲ هفته آینده در مجلس

تکلیف مجوز ارزهای دیجیتال تا دو هفته دیگر مشخص می شود

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی، قربانزاده از مشخص شدن وضعیت رمزارزها تا ۲ هفته آینده در مجلس خبر داد. همچنین خبر داد که نمایندگان مجلس به زودی به سوالات فعالان در حوزه رمز ارز پاسخی را ارائه خواهند داد.

به گزارش خبری ایران ماین و نقل از خبرنگار بازار، حسین قربانزاده رئیس مجلس شورای اسلامی در اتاق کلاب هاوسی که با عنوان مالیات بر عایدی سرمایه و تاثیر آن بر بازار سرمایه موضوع رمزارزها پرداخت، همچنین قربانزاده گفت:

عایدی بر کار، یا از دارایی سهام یا درآمد اتفاقی، این سه حالت برای مالیات بر عایدی سرمایه استفاده می‌شود، اگر فردی دارایی از رمزارز داشته باشد، مشمول یکی از این سه گزینه فوق شده و باید مالیات بر عایدی پرداخت کند. فعلا قوانین به این شکل است مگر اینکه به صورت تخصصی جلساتی برگزار شود تا درباره رمزارزها به صورت جداگانه بررسی شود.

قربانزاده مشاور رئیس مجلس از تعیین قانون برای ارزهای دیجیتال در دو هفته آینده خبرداد و گفت به کمتیه دیجیتال مجلس فرصت دو هفته ای داده شده تا قانون مناسبی را در این حوزه به کمیته اقتصادی مجلس بدهند.

قربانزاده از حضور اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در اتاق کلاب هاوس و با جلسات مجلس خبر داد و گفت اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در آن حضور پیدا خواهند کرد و به سوالات فعالان در حوزه ارزهای دیجیتال پاسخ خواهند داد.

قانون مالیات بر درآمد سرمایه قابلیت اصلاح را داشته تا همه ابعاد اقتصاد ایران و تورم را در نظر بگیرد تا به شخصی اجحاف نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *