ارزهای دیجیتال

عرضه روبل دیجیتال توسط بانک مرکزی روسیه در سال۲۰۲۳

مشخصات و تاریخ دقیق عرضه روبل

عرضه روبل دیجیتال در سال ۲۰۲۳

مدیران بانک مرکزی روسیه اعلام کردند بر اساس برنامه ریزی های انجام شده پس از آزمایش های اولیه و پیاده سازی کردن زیر ساخت ها روبل دیجیتال را در سال ۲۰۲۳ به بازار عرضه می کنند.

به گزارش “The Block” مقام های بانک مرکزی روسیه روز پنج شنبه (۸ آوریل ۲۰۲۱) در یک گزارش خبری جزئیات انتشار ارزدیجیتال ملی خود را ارائه دادند.

الکس زابوتکین “Alexei Zabotkin” معاون رئیس و اولگا اسکوروبوگاتووا “Olga Skorobogatova” معاون اول رئیس بانک مرکزی روسیه به طور کامل در مورد ارز روبل توضیحاتی رو ارائه دادند و مشخص کردند که چگونه بر اساس تاریخ امروز این ارز میتواند در سال ۲۰۲۳ به بازار عرضه شود. اعلان این خبر در پنج شنبه نسبت به گفته بانک مرکزی روسیه در گذشته مطابقت دارد و این بانک علام کرده بود که قصد دارد زیر ساخت های این رمزارز را تا پایان سال ۲۰۲۱ به اتمام برساند و در سال ۲۰۲۲ آزمایشات مربوطه رو روی آن انجام دهد.

عرضه روبل در سال 2023 توسط بانک مرکزی روسیه

همچنین بانک مرکزی روسیه اعلام کرد که قصد دارد تا معاملات غیرنقدی را نرم تر به روبل دیجیتال کنترل کند. معاون اول رئیس این بانک می گوید انتظار می رود محدود کردن معاملات غیر نقدی باعث جبران کمبود نقدینگی هنگام عرضه روبل شود.

ارزدیجیتال روسیه از یک سیستم دومرحله ای استفاده می کند که شبیه به یوان دیجیتال چین است، بدین معنا که بانک مرکزی ارزدیجیتال ملی را در میان شرکت های ثالث (مانند بانک های تجاری) توزیع می کند و کاربران باید ازن این شرکت ها ارزدیجیتال را تهیه کنند.

اسکوروبوگاتووا معاون رئیس بانک مرکزی روسیه در گزارش روز پنجشنبه اعلام کرد که ۷۳ درصد تراکنش های روسیه دیجیتالی شده. این امر نشان دهنده تغییر اساسی در روسیه بخصوص دنیای نقد روسیه در سال های گذشته است.

اسکوروبوگاتووا درباره روبل افزود:

ارز روبل دیجیتال به صورت شکل سوم پول عمل می کند. ممکن است بپرسید چرا شکل سوم؟ ما پول نقد داریم، پول غیرنقد نیز داریم و ارز روبل مانند توکن روبل خواهد بود که ویژگی نقدی و غیرنقدی را در خود دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *