دوج کوین

شباهت های دوج کوین با بیت کوین

شباهت دوج کوین با بیت کوین

“دوج کوین ” آیا شباهتی با بیت کوین دارد ؟؟

با توجه به رشد ناگهانی و غیر منتظره قیمت دوج کوین ، متخصصان و تحلیلگران برای یافتن دلیل رشد این رمز ارز بر انگیخته شدند. آدام بی.لوین (Adam B. Levine) یکی از اعضای وب سایت کوین دسک  به شباهت دوج کوین و بیت کوین پرداخته است :

برای کسانی که مدت طولانی در این صنعت بوده اند ، دوج کوین “Dogecoin” همیشه یک چیز عجیب و غریب بوده است: پروژه ای که دارای قابلیت استثنایی و جذب کاربران جدید است در حالی که فاقد بسیاری از ویژگی های مفید یا ارزشمند ارزهای رمزپایه است.

 مردم هنوز بیت کوین را به عنوان بهترین گزینه خود می دیدند ، و این یک چرخه خود تقویت کننده ایجاد می کند .

این تصمیمات با یک سوال ساده پیش می رود: از بین ارزهایی که به آنها دسترسی داریم ، کدام یک به احتمال زیاد برای ما مفید است؟

برای بیت کوین ،یکی قابل پیش بینی بودن آن است. مردم ارزهای محلی خود را به بیت کوین تبدیل می کنند زیرا آنها به دنبال راهی برای ذخیره ارزش مال خود هستند که از واقعیت های سیاسی و اقتصادی محلی جدا باشد. همه در مورد عرضه ثابت بیت کوین و همچنین سیاست پولی آن که تا حد زیادی تغییرناپذیر است ،  این باعث می شود دولت به طور گسترده از دسترس خارج شود.

دلیل دیگر ، که حتی ممکن است از اهمیت بیشتری برخوردار باشد ، نقدینگی است. مردم می خواهند مطمئن باشند که وقتی تصمیم به فروش می گیرند ، همیشه شخصی در آنجا خواهد بود که می خواهد با قیمت بازار خریداری کند.

بنابراین ، اگرچه از نظر محلی می توان به بیت کوین بسیار گران نگاه کرد ، اما این گزینه اجماع است. مردم می توانند  سایر توکن ها را انتخاب کنند . این ایده ها می تواند تغییر کند اما به اصطلاح اولین مزیت حرکت دهنده و اثر شبکه ای که بیت کوین با خود حمل می کند فوق العاده قدرتمند است. به زبان ساده ، بیت کوین بسیار مفید است زیرا همه آن را استفاده می کنند.

گزارشی از درآمد شرکت محصولات غذایی به نام “Conagra Brands” که یکی از بزرگترین و معروف ترین شرکت محصولات غذایی در آمریکا است که تا به حال با برند های مختلفی همکاری داشته است ، یکی از استراتژی جدیدی که این شرکت در پیش گرفته این است که با دوج کوین تعامل برقرار کند .

پس از عقد قرارداد با این برند محصولات غذایی ، حداقل میزان فروش را تا ۵۰۰ برابر افزایش داده است .که مدیر عامل این شرکت ، موفقیت خود را از تعامل با دوج کوین میداند . دوج کوین به یک شوخی تبدیل شده که اغلب می خواهند سهمی از آن را داشته باشند.

و همین دلیل باعث می شود تا قیمت دوج کوین به طور عجیبی چند برابر شود . دوج کوین هم مانند بیت کوین وارد چرخه خود تقویت کننده شده اند با این تفاوت که عرضه دوج کوین صرفا یک شوخی بوده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *