اخبار ایران

آسان شدن استخراج بیت کوین در ایران

آسان ترشدن شرایط استخراج در ایران

آسان تر شدن استخراج ارزهای دیجیتال

بر اساس ابلاغیه ای که به رئیسان سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان های مختلف توسط وزارت صنعت ارسال شد. براین اساس تدوین شد که برای بهبود فضای کسب و کار ،مانع زدایی و پشتیبانی از تولید راهکار های جدید و بهتری را ارائه خواهند کرد. که طبق اقدامات ذکر شده در این نامه کار با ماینر ها بسیار راحت تر خواهد شد.

در این ابلاغیه اعلام شد که توان مصرفی مجاز برای استخراج کنندگان این ارزهای دیجیتال از ۲۵۰ کیلو وات به ۱۰۰ کیلو وات کاهش خواهد یافت.

در قسمت دیگر از این ابلاغیه ، قید شده است که دیگر لازم نیست ۳ سال از صدور مجوز برای بخش هایی که درخواست استخراج ارزهای دیجیتال را دارند ، گذشته باشد .

از دیگر بند های مهم این ابلاغیه ، اعلام شده است که امکان تاسیس یا اخذ پروانه بهره برداری در خصوص استخراج رمز ارزها در داخل یا خارج شهرک های صنعتی  مجاز میباشد و همچنین صدور مجوز برای بیش از یک پلاک ثبتی امکان پذیر می باشد .

 

متن کامل نامه وزارت صنعت و معدن بدین گونه می باشد :

احتراما ، در اجرای شعار سال ، پشتیبانی و رفع موانع تولید و پیرو سلسله جلسات بهبود فضای کسب و کار ، بدین وسیله مصوبه شماره ۳ حوزه صنعت ، به شرح زیر جهت اجرا ابلاغ می گردد ، بدیهی است  متعاقب برگزاری نشست های بعدی ، مصوبات تخصصی مستمرا ابلاغ خواهد شد .

اصلاحیه دستورالعمل صدور مجوز فعالیت استخراج ارزهای دیجیتال :

۱ – حداقل توان مصرفی مجاز برای صدور مجوز از ۲۵۰ کیلو وات به ۱۰۰ کیلو وات کاهش می یابد .

۲ – قید ۳ سال از صدور مجوز برای واحد های غیر فعال موضوع تبصره های ۲ و ۸ حذف می گردد.بنابراین صدور مجوز در واحدهای غیر فعال مجاز است .

۳ – صدور و یا اصلاح جواز تاسیس یا پروانه بهره برداری برای استخراج ارزهای دیجیتال در محل واحد های موجود اعم از داخل و یا خارج از شهرک ها و نواحی صنعتی مجاز است .

۴ – به استناد مصوبه هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوز کسب و کار به شماره ۸۰/۱۱۳۹۷۶ مورخ ۱۳۹۹/۷/۲۸ ، صدور مجوز برای بیش از یک واحد در یک پلاک ثبتی امکان پذیر است . متقاضی موظف است متعهد به حفظ تولید و اشتغال واحد فعال خود باشد .

۵ – سایر مفاد دستورالعمل مذکور کماکان به قوت خود باقی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *