اخبار ایران

رئیس پلیس امنیت: صرافی ها مجوزی برای معاملات ارزهای دیجیتال ندارند

سرهنگ علی ولیپور

رئیس پلیس امنیت تهران اعلام کرد که که مجوزی برای صرافی ها در مورد معاملات ارزهای دیجیتال صادر نشده است

با توجه به مصاحبه اخیر سرهنگ علی ولیپور گودرزی اعلام کرد که مردم برای معاملات ارزهای دیجیتال باید به صرافی ها که توسط بانک مرکزی تایید شدند مراجعه کنند. او در ادامه تایید که عملا مجوزی برای این کار صادر نشده است.

به گزارش ایران ماین و به نقل از خبرگزاری تسنیم، سرهنگ گودرزی اعلام کرد :

استخراج بیت‌کوین غیرقانونی است و با افرادی که این کار را انجام دهند، برخورد می‌شود.از ابتدای سال جاری در تهران، برای ۱۰ نفر به دلیل استخراج غیرقانونی بیت‌کوین پرونده تشکیل شده، این افراد این کار در مزارع یا ساختمانهای مسکونی انجام می‌دادند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران گفت:

هر کاری باید ضمانت اجرایی داشته باشد، در بازار سرمایه کشور خودمان، اگر تخلفی روی دهد، آن تخلف قابل پیگیری است، یکی از موضوعات پیگیری شده توسط ما رصد بازار سرمایه بوده و احقاق حق در این رابطه انجام می‌شود اما مبنای معاملات ارز دیجیتال در خارج از کشور است.

وی افزود :

ممکن است سرمایه‌گذاران در این حوزه، در مدت کوتاهی سودی کنند اما احتمال از دست رفتن مال آنها نیز زیاد است.توصیه می‌کنیم هموطنان به دلیل عدم اشراف موجود، در بازار رمزارزها سرمایه‌گذاری نکنند، از هموطنان می‌خواهیم پولهای خود را در بخش تولید سرمایه‌گذاری کنند.

سرهنگ ولیپور خاطر نشان کرد:

توصیه می‌کنیم هموطنان به دلیل عدم اشراف موجود، در بازار رمزارزها سرمایه‌گذاری نکنند، از هموطنان می‌خواهیم پولهای خود را در بخش تولید سرمایه‌گذاری کنند.

و در پایان افزود :

صرافی‌های داخل کشور مجوزی برای معاملات رمزارزها ندارند اما تعدادی از صرافی‌ها با هماهنگی بانک مرکزی این کار را انجام می‌دهند اما هنوز مجوزی برای معاملات ارزهای دیجیتال در کشور صادر نشده است البته به دنبال هدفمند و قانونمند کردن این کار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *