ارزهای دیجیتال, بیت کوین

از دیدگاه تحلیل گران عامل سقوط بازار سیاست های مالی بایدن است

از دیدگاه تحلیل گران عامل سقوط بازار سیاست های مالی بایدن است

در روز جمعه و پس از نگرانی کاربران از طرح جدید دولت جو بایدن برای اخذ مالیات بیشتر از سود فروش سرمایه بازار با سقوطی قابل توجه همراه شد و از دیدگاه تحلیل گران عامل سقوط بازار سیاست های مالی بایدن است.

به گزارش خبرگزاری رویترز دولت جو بایدن قصد دارد با ارائه طرحی قوانین مالیاتی این کشور را تغییر دهد که از این تغییرات میتوان به افزایش تقریبی دوبرابری کردن نرخ های مالیاتی بر سود فروش سرمایه و رساندن آن به نرخ ۳۹.۶ اشاره کرد و قرار است این قانون برای افرادی که در آمد آنها در ماه بیش از ۱ میلیون دلار است اعمال شود.

تحلیل قیمت بیت کوین

پس از اعلام خبر قیمت بیت کوین با کاهشی چشمگیر روبرو شد و به قیمت ۴۷,۵۵۵$ رسید همچنین ریزش بیت کوین در این محدوده طی دوماه گذشته برای اولین بار است که رخ می دهد و دفعه قبلی بیت کوین با ۴ درصد ریزش به محدوده ۴۹,۶۶۷ دلار رسیده بود.

اتریوم و ریپل نیز با کاهشی ۳.۵ و ۶.۷ درصد سقوط کردند. همچنین ارز دوج کوین که در این مدت حواشی زیادی را به همراه داشت پس از سود ۸,۰۰۰ درصدی خود با کاهشی ۲۰ درصدی همراه شد و به محدوده ۰.۲۱ رسید.

این طرح بایدن به شدت بازارهای مالی را تکان داد و این امر باعث شد تا سرمایه گذاران دارایی های پرریسک و سرمایه گذاران بازارهای سهام به فکر برداشت سود های خود که توسط سیاست هایی از طرف سیاست های حمایتی فدرال رزرو و دولت آمریکا به جیب زده بودند بیفتند.

نیک اسپانوس “Nick Spanos” بنیان گذار مرکز بیت کوین نیویورک با بیان این که پیش بینی میشود در روزهای آینده همچنان بیت کوین سقوط را تجربه کند نوشت :

با نرخ رشد بالای قیمت بیت کوین دارندگان این ارز که سود زیادی را کسب کرده اند مشمول مالیات خواهند شد.

بیت کوین در هفته جاری میلادی با ۱۱.۳ سقوط همراه بوده و این سقوط بیشترین سقوط هفتگی قیمت این رمزارز در ماه گذشته میلادی بوده است. اما با وجود همچین ریزشی، از ابتدای سال تا به حال ارزهای دیجیتال ۷۲ درصد رشد را لمس کرده اند.

در این حالت برخی از تحلیل گران افت قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال را تقصیر بایدن میدانند و برخی معتقد اند که این ریزش ها موقنی بوده.

رود فلتکمپ “Ruud Feltkamp” مدیر عامل ربات معاملاتی کریپتو هاپر “Cryptohopper” در این باره می گوید:

فکر نمی‌کنم برنامه‌های مالیاتی بایدن تأثیری چندانی در آینده رمزارز بیت کوین داشته باشد. بیت کوین مدت‌هاست که فقط حرکت روبه‌ بالا دارد؛ طبیعی است که شاهد فاز تثبیت باشیم. معامله‌گران در حال حاضر فقط در حال برداشت سودهای خود هستند.

عده ای دیگر از تحلیل گران معتقد هستند بیت کوین همچنان در بلند مدت صعودی است . دون گو “Don Guo” مدیر عامل بروکتاگون فین تک “Broctagon Fintech” با اشاره به این که معامله گران شانس خرید بیت کوین را در کف دارند گفت:

سرمایه‌ گذاران خواهند دید که کاهش قیمت در بازار ارزهای دیجیتال یک فرصتی برای گسترده کردن سبد سرمایه‌گذاری با استفاده از میانگین کم کردن و خرید آلت کوین‌ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *