اخبار جهان

“گنسلر” رئیس کمیسیون بورس آمریکا شد

گنسلر رئیس کمیسیون بورس آمریکا شد

به طور رسمی اعلام شد که گنسلر به عنوان ریاست کمیسون بورس آمریکا انتخاب شد  

طبق اخبار منتشر شده ، مجلس سنای آمریکا گری گنسلر را به عنوان ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا انتخاب کرده است . علاوه بر این می توان این نکته را یاد آوری کرد که گنسلر به عنوان یکی از طرافدارن بلاک چین شناخته می شود .

روز گذشته ، گنسلر با کسب کردن ۵۳ رای موافق و ۴۵ رای مخالف به عنوان ریاست کمیسیون بورس آمریکا برگزیده شد.

گنسلر که به عنوان یکی از اساتید و طرفدار بلاک چین در دانشگاه ام آی تی مشغول فعالیت می باشد . او نیز در گذشته ریاست کمیسیون معاملاتی آتی کالای آمریکا بر عهده داشته و برای مدتی هم در بانک مشغول فعالیت بوده است .

قبل از این که گنسلر به عنوان ریاست کمیسیون بورس آمریکا انتخاب شود ، جی کلایتون (Jay Clayton) به عنوان ریاست این مجموعه فعالیت می کرد . در دوره زمانی که جی کلایتون ریاست کمیسیون را بر عهده داشت شکایت های متعددی هم بر علیه عرضه های اولیه سکه (ICO) مطرح کرد .

گنسلر در هفته های اخیر اعلام کرد که راحل هایی برای قوانین و شفاف سازی پیرامون ارزهای دیجیتال ارائه می کند . با توجه به این اخبار ، شکی نیست که ارزهای دیجیتال تحت نظارت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا باقی می ماند . ولی به دلیل تغییر نگرش که ایجاد شده میتوان به تایید نخستین صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) تبدیل شود .

هستر پیرس (Hester Peirce) یکی از اعضای کمیسیون بورس آمریکا نسخه جدید طرح “پناهگاه امن” را منتشر کرد :

پناهگاه امن به‌دنبال ایجاد فضایی برای توسعه‌دهندگان شبکه است که در آن سه سال مهلت به آنها اعطا می‌شود. در این مدت آنها می‌توانند با استفاده از معافیت در امر ثبت و پیروی از قوانین فدرال در حوزه اوراق بهادار، روی توسعه شبکه کاربردی یا غیرمتمرکز کار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *