اخبار ایران

جهانگیری: فعالیت ماینر های مجاز هم تا مهر ماه باید متوقف شود

جهانگیری

جهانگیری: متوقف شدن فعالیت ماینر ها تا آخر شهریور   

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ایران در زمان حسن روحانی ، از همه استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال در کشور خواسته است تا تولید رمز ارزها را را متوقف کنند. 

با توجه به گزارش چهارشنبه از خبرگزاری تسنیم، جهانگیری گفت : در جلسه با مقامات وزارت انرژی که محدودیت های برق برای ایرانیان در نظرگرفته بودند . رئیس جمهور در خرداد ماه گفت برای حفظ قدرت نیروی برق در ماههای تابستان استخراج ارزهای دیجیتال در کشور تا آخر شهریور ممنوع است.

جهانگیری گفت:

ما اطمینان خواهیم داد که برق در مکانهای مهم و ضروری قطع نمی شود.” “استخراج کنندگان مجاز نیز باید تولید را به طور کامل متوقف کنند.

استخراج ارزهای دیجیتال به عنوان یک فعالیت صنعتی از سال ۲۰۱۹ در ایران قانونی است ، به شرطی که استخراج کنندگان مجوز داشته باشند و بر این اساس تنظیم شوند. با این حال ، بسیاری از استخراج کنندگان غیر مجاز که برخی از آن ها فقط با چند دکل  به طور غیرقانونی به شبکه برق کشور نفوذ کرده اند و ظاهراً مقامات را مجبور به یورش به منازل و تعطیلی عملیات کرده اند.

 روز سه شنبه ، محمد شریعتمداری – وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی –  گفت که برق در خانه او به مدت دو ساعت قطع شده است. مقامات دولت که استخراج کنندگانی که با استفاده از انرژی خانگی خود برای تأمین برق ماینر ها استفاده می کنند، شناسایی می کنند، ممکن است صاحبان خانه را جریمه کنند و یا وسایل را توقیف کنند.

برخی از قانون گذاران نیز فشارهایی را برای منع استفاده از پرداخت با ارزهای دیجیتال که در مرزهای ایران استخراج نشده اند ، اعمال کرده اند. هفته گذشته ، کمیسیون اقتصاد پارلمان ایران لایحه ای را پیشنهاد کرد که براساس آن بانک مرکزی این کشور می  تواند به عنوان مرجع تنظیم کننده مبادله ارزهای دیجیتال در کشور شناخته شود و استخراج رمز ارزها را به طور رسمی تحت نظارت قانونی وزارت صنعت ، معدن و تجارت قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *