بیت کوین

ارزش ۹.۰۰۰ میلیاردی دو پیتزا ؛ روز پیتزای بیت کوین مبارک

پیتزای بیت کوین

داستان پیتزای بیت کوین در سال ۲۰۱۰

در یازده سال پیش چنین روزی بود که یک فرد برای خرید پیتزا ۱۰.۰۰۰ بیت کوین پرداخت کرد که ارزش کلی این بیت کوین ها در حال حاضر به بیش از ۳۶۰ میلیون دلار که معادل چیزی حدود ۹.۰۰۰ میلیارد می شود. به همین دلیل طرفداران بیت کوین امروز را به عنوان “روز پیتزا” جشن میگیرند.

در سال ۲۰۱۰ یکی از کاربران انجمن بیت کوین اعلام کرد که برای پرداخت پول دو پیتزا ۱۰.۰۰۰ واحد بیت کوین پرداخت کرده است.

لازلو هانیچ در پست خود نوشت:

برای دو تا پیتزا ۱۰,۰۰۰ بیت کوین پرداخت می‌کنم. میشه گفت شاید دو تا پیتزای بزرگ که بتونم برای فردام هم نگه دارم. پیتزای پس‌مونده رو که بتونم ازش آروم‌آروم بخورم دوست دارم. می‌تونید خودتون برام پیتزا درست کنید و بیارید یا برام سفارش بدید تا بیارن دم خونم، اما هدفم اینه که پولشو با بیت کوین پرداخت کنم. نمی‌خوام خودم درست کنم یا سفارش بدم. یه جورایی مثل هتل که درخواست میز صبحونه می‌کنی و اونا برات میارن و تو حالشو می‌‌بری! دوس دارم روی پیتزام پیاز، فلفل، سس، قارچ، گوجه فرنگی، پپرونی و از اینجور چیزا باشه. یه چیز استاندارد و معمولی؛ نه اینکه چاشنیای عجیب و غریب بهش اضافه شده باشه. پیتزاهای پنیری معمولی هم دوست دارم که درست کردنش خیلی سخت و هزینه‌بر نیست. اگر علاقه‌مند هستید، بهم خبر بدید تا معامله رو انجام بدیم. با تشکر لازلو

با این رقم بیت کوین در ۱۰ سال پیش فقط دو پیتزای بزرگ میشد خرید ولی در حال حاضر با این تعداد بیت کوین میتوان ده ها پیتزا فروشی بزرگ راه اندازی کرد. در آن زمان قیمت ۱۰ هزار بیت کوین ۴۰ دلار بود که یکی از کاربران در جواب به این پست نوشت:

۱۰،۰۰۰ تا … واقعاً کمه …این بیت کوین‌ها رو می‌تونید در سایت www.bitcoinmarket.com [اولین صرافی بیت کوین] با قیمت ۴۱ دلار بفروشید.. در گرفتن پیتزای مفتی موفق باشی.

در آن زمان که این پست منتشر شد قیمت بیت کوین ۰.۰۰۴ دلار بود و فقط چند ماه بعد ارزش بیت کوین به ۲.۶۰۰ دلار رسید. با توجه به گفته های لازلو که اعلام کرد چند بار دیگر هم برا خرید پیتزا یا وسایل دیگر از طریق بیت کوین پرداخت را انجام داده است که چیزی حدود ۱۰۰.۰۰۰ بیت کوین در این راه خرج کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *