اخبار جهان

مبادلات غیر قانونی بیت کوین در آمریکا ۲سال حبس را به همراه خواهد داشت

آمریکا

توقیف دستگاه های بیت کوین در آمریکا

یک اپراتور خودپرداز بیت کوین به دلیل اجرای عملیات غیرقانونی مبادله ارز رمزنگاری شده ، به مدت دو سال به زندان فدرال فرستاده شده است. مقامات ایالات متحده ۱۷ دستگاه خودپرداز بیت کوین را به همراه برخی ارزهای رمزپایه از جمله بیت کوین توقیف کرده اند.

وزارت دادگستری آمریکا  روز جمعه اعلام کرد که یک کالیفرنیایی ، کایس محمد ، “به دلیل فعالیت در شبکه خودپرداز غیرقانونی که برای مجرمان بیت کوین و پول نقد پولشویی می کرد” به دو سال زندان فدرال محکوم شد.

وزارت دادگستری گفت که ۳۷ ساله یک تجارت رمزنگاری غیرقانونی انجام می داد “که تا ۲۵ میلیون دلار مبادله داشت” ، برخی از آنها “از طرف مجرمان از طریق معاملات شخصی و شبکه کیوسک های خودپرداز بیت کوین” بود.

کایس محمد اعتراف کرد و اضافه کرد:

محمد توافق کرده است که ۱۷ دستگاه خودپرداز بیت کوین ، ۲۲۸۲۰ دلار پول نقد ، ۱۸.۴ بیت کوین و ۲۲۲.۵ پول رایج اتریوم را به دولت واگذار کند.

محمد از دسامبر ۲۰۱۴ تا نوامبر ۲۰۱۹ با استفاده از مانیتور “Superman29” Herocoin را مالک و اداره می کرد. DOJ خاطرنشان کرد: Herocoin یک تجارت مبادله رمزنگاری بود که تا ۲۵ درصد حق کمیسیون می گرفت ، که “به طور قابل توجهی بالاتر از نرخ بازار رایج بود”.

محمد همچنین ارز رمزنگاری شده را که به خودپردازهای بیت کوین سپرده شده پردازش می کند ، ماشین آلات را با پول نقد برای برداشت مشتریان تهیه می کند و نرم افزار سرور را که دستگاه ها را کار می کند نگهداری می کند.

وزارت دادگستری گفت که محمد “با وجود آگاهی از شرایط ثبت نام ،” عمداً موفق به ثبت شرکت خود در شبکه اجرای جرایم مالی وزارت خزانه داری آمریکا (FinCEN) نشد ” وی همچنین “تصمیم به تهیه و نگهداری یک برنامه ضد پولشویی و ثبت گزارش معاملات ارز برای مبادلات ارزی بیش از ۱۰ هزار دلار ، انجام مراقبت دقیق بر روی مشتریان و تشکیل گزارش فعالیت مشکوک برای معاملات بیش از ۲۰۰۰ دلار با مشارکت مشتریانی که او می شناخت ، نبود. ، یا دلیلی برای ظن داشتند ، در یک کار جنایتکارانه شرکت داشتند. “

با توجه به شبکه خودپرداز بیت کوین وی ، ماشین های محمد به مشتریان اجازه می دادند بدون نیاز به شناسایی ، معاملات مالی را انجام دهند و به مشتریان اجازه انجام معاملات متعدد و متوالی حداکثر ۳۰۰۰ دلار را بدون گزارش فعالیت مشکوک به نهادهای نظارتی یا اجرای قانون می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *