اخبار ایران

مجوز کالا با رمز ارز توسط بانک مرکزی

مجوز صادرات کالا با ارزهای دیجیتال

مجوز واردات کالا با ارزهای دیجیتال توسط بانک مرکزی به زودی صادر می شود

رئیس بانک مرکزی اعلام کرد که مجوز واردات کالا با ارزهای دیجیتالی تولید شده ی داخلی را توسط بانک ها و صرافی های مجاز در داخل کشور صادر خواهد شد

به زودی ایران هم به باشگاه دارندگان رمز ارزهای دیجیتال ملی اضافه خواهد شد. طبق خبر های شنیده شده از مقامات بانک مرکزی قرار است که تا پایان فروردین ماه آئین نامه را در شورای عالی پولشویی به تصویب برسانند.

طبق آخرین خبر ها  و هماهنگی صورت گرفته بین وزارت خانه های کشور ، وزارت صنعت ، معدن و تجارت مجوز های مربوط به استخراج رمز ارز های دیجیتال را صادر کرده است اما  تا کنون به هیچ عنوان اجازه معامله رمز ارزهای دیجتالی را نداشته اند.

با توجه به این که ارزهای تولید شده تاکنون اجازه معامله نداشته اند ، بانک مرکزی طی ماه های گذشته اعلام کرده است که به زودی مجوز استفاده از ارزهای دیجیتال تولید داخل برا واردات کالا و صرافی های مجاز صادر خواهد کرد.

طبق اخبار شنیده از یک مقام مسئول بانکی اعلام کرده است که:

 بانک مرکزی به هیچ عنوان معاملات فعلی رمزارزها را در داخل کشور تأیید نمی‌کند اما با ضوابط  که تدوین می‌شود، مخالفتی با معاملات آن ندارد؛ چراکه بانک مرکزی معتقد است که آینده اقتصادهای دنیا با رمزارزها گره خورده است و باید ایران هم به این جمع بپیوندد؛ اما ضوابط و شرایط آن باید دقیق مشخص و این اطمینان حاصل شود که خطر های جدی برای اقتصاد نخواهد داشت.

 

در ادامه صحبت های خود افزود :

 برای «تولید» رمزارز در داخل کشور آیین‌نامه‌ای تصویب شده  و تولید رمز ارزها قانونی شد؛ در حال حاضر بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی در حال پیگیری تصویب آیین‌نامه‌ای برای مبادله رمزارزهایی هستند که در داخل کشور تولید می‌شود؛ قرار است این آیین‌نامه‌ در شورای عالی مبارزه با پولشویی  به تصویب برسد؛ بر همین  اساس به بانک‌ها و صرافی‌های مجاز اجازه واردات کالا از محل ارز دیجیتال تولید شده داده خواهد شد.

و همچنین از اطلاعات کسب شده از مسئولین بانک مرکزی، مبارزه با پولشویی تا آخر فروردین ماه به تصویب خواهد رسید و طبق شنیده ها رمز ارز ملی کشور مراحل نهایی خود را طی میکند و پشتوانه آن طلا و ارز خواهد بود که این رمز ارز برای مبادلات خود استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *