اخبار جهان

تجدید نظر دولت هند در مورد ارزهای دیجیتال

تنظیم قوانین جدید

تدوین مقررات جدید ارزهای دیجیتال در هند

با توجه به گزارشات به دست آمده حاکی از این است که دولت هند قصد دارد در مورد ممنوعیت ارزهای دیجیتال تجدید نظر کند و قوانین جدید را برای ارزهای دیجیتال صادر کنند.

یکی از روزنامه های هند این خبر را اعلام کرد که دولت هند در حال تشکیل گروه های کارشناسی هست که این گروه ها برای تدوین و تنظیم قوانین جدید در حوزه ارز دیجیتال می باشد.

تدوین این قوانین در حالی صورت میگیرد که سوبهاش گارگ (Subhash Garg) وزیر پیشین دارایی هند دستور لغو کامل ارزهای دیجیتال را صادر کرده بود که در حال حاضر حامیان لغو قوانین این دستور را قدیمی و منسوخ می داند.

در این گزارش امده است که :

دیدگاهی در دولت شکل گرفته مبنی بر اینکه توصیه‌های ارائه شده توسط سوبهاش گارگ قدیمی هستند و نگاه تازه‌ای به استفاده از ارزهای دیجیتال به‌جای ممنوعیت کامل آن‌ها نیاز است.

این گروه در نظر دارد که تحقیق های لازم را برای استفاده از بلاک چین را انجام دهد و روش های جدید را برای تنظیم قانون پیرامون دارایی های دیجیتال را مطرح کنند.

با توجه به گزارش های اخیر آنوراگ تاکور (Anurag Thakur)، وزیر کشور در امور مالی و نیرمالا سیتارامان (Nirmala Sitharaman) وزیر دارایی هند هر دو بر این مورد تاکید کرده اند که ترجیح می دهند به جای ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتال، روشهای جدیدی در این حوزه پیش بینی و اجرایی شود.

در سال ۲۰۱۸ با توجه به ممنوع کردن مبادلات ارزهای دیجیتال توسط بانک مرکزی هند، دادگاه عالی این کشور در سال ۲۰۲۰ پس از درخواست های فراوان از کارآفرینان و کارشناسان حوزه ارزهای دیجیتال به این نتیجه رسید که ممنوعیت مبادلات رمز ارزها را حذف کنند.

پیش بینی میشود با توجه به تحولات ارزهای دیجیتال در دنیا و تشکیل گروه جدیدی که قصد دارند قوانین جدید را برای فعالیت مجدد سرمایه گذاران در ارزهای دیجیتال تنظیم کنند، ارزهای دیجیتال در هند رونقی دوباره بگیرد. در هفته های اخیر شاهد رشد عجیب درخواست های کاربران در صرافی ها بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *