بیت کوین

تشدید سخت گیری های چین برای ارزهای دیجیتال

سقوط بیت کوین با تهدید چین

بیت کوین در حالی که چین تهدید دیگری ایجاد می کند ، دست و پا می زند

سرمایه گذاران بیت کوین برای سومین روز متوالی دچار وحشت شده اند و دارایی آن را ۱۲ درصد از دست داده اند. امروز ، به این دلیل است که چین اخطار دیگری به صنعت رمزنگاری ارسال کرده است ، به طور خاص معدنچیان را هدف قرار می دهد. 

در ساعت ۱۰:۱۰ صبح جمعه ، گزارش ها مبنی بر اینکه معاون نخست وزیر چین قول داده است تا تجارت معدن در این کشور را مهار کند ، بازار ارزهای رمزنگاری شده را به لرزه درآورد. وی میزبان جلسه ای با شورای ایالتی چین بود و پس از آن بیانیه ای خواستار برخورد شدید با وب سایت دولت چین شد. 

امروز سومین روز متوالی است که در بازار شاهد اخلال های شدید ناشی از اخبار نظارتی است. روز چهارشنبه بیت کوین از مارس ۲۰۲۰ بدترین افت خود را تجربه کرد ، زیرا اخبار افزایش نظارت چین بر تجارت معاملات رمزنگاری کمک کرد تا دارایی در حدود ۳۰،۰۰۰ دلار کاهش یابد. 

سپس خزانه داری ایالات متحده برنامه های خود را برای ایجاد گزارش کاربران رمزنگاری در مورد معاملات با ارزش بیش از ۱۰ هزار دلار به IRS اعلام کرد. در صورت اجرا ، این حکم از سال ۲۰۲۳ آغاز می شود. بیت کوین ظرف یک ساعت پس از انتشار اخبار ، ۸٪ از ۴۱،۵۰۰ دلار به ۳۸۱۰۰ دلار کاهش یافت. 

افزایش قیمت های نجومی ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین اخیراً منجر به افزایش نظارت دولت بر فضای جهان شده است. 

گزارش ها در مورد تلاش های چین برای مهار بازار رمزنگاری در تمام هفته در حال افزایش است. مقامات محلی همچنین تلاش کرده اند چک های جدیدی در زمینه تجارت و استخراج معادن معرفی کنند. چین به خاطر روش مبهم خود در رابطه با ارزهای رمزپایه مشهور است. در چرخه های قبلی ، نگرانی های نظارتی از چین مبنی بر منع بیت کوین ، بازار را به وحشت انداخته است. 

پیش از اعلامیه روز گذشته ، روزنامه فایننشال تایمز گزارش داد که استان مغول داخلی ، که ماه گذشته ممنوعیت استخراج بیت کوین را اعلام کرد ، یک خط تلفن اختصاصی افشاگر برای “تمیز کردن و تعطیل همه جانبه” عملیات استخراج در منطقه ایجاد کرده است. این منطقه حدود ۷٪ از عملیات استخراج بیت کوین در این کشور را در خود جای داده و به ویژه در فصل خشک شلوغ است. 

علاوه بر به روزرسانی ، هنگ کنگ ، منطقه ویژه اداری چین ، همچنین پیشنهاد قانونی خود را تکرار کرد که فقط به بازرگانان حرفه ای با بیش از ۸ میلیون دلار هنگ کنگ (۱.۰۳ میلیون دلار) اجازه تجارت در مبادلات ارز رمزنگاری شده مجاز را می دهد. 

آخرین بیت کوین با قیمت ۳۷،۳۰۰ دلار در Bitstamp معامله شد. دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ Ethereum با ۱۱.۳٪ کاهش به پایین ۲۴۵۰ دلار رسید. ضررها در سایر altcoins شدیدتر بود و در دو رقمی کاهش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *