اخبار جهان, ارزهای دیجیتال

صدور مجوز فعالیت شرکت های سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال در آلمان

مجاز اعلام شدن فعالیت های شرکت ها در ارز دیجیتال

مجاز شدن فعالیت شرکت های سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال

با توجه به تصویب قانون جدید در آلمان که تحت عنوان صدور مجوز برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال برای ۴.۰۰۰ صندوق سرمایه گذاری در کشور آلمان مجاز اعلام شد.

به گزارش از وب سایت های معتبر دنیا آلمان قانون جدیدی را تصویب کرده که به مدیران صندوق های سرمایه گذاری این امکان را می دهد که ۲۰ درصد از سرمایه خود را به ارزهای دیجیتال اختصاص بدهند.

طبق نظر کارشناسان و تحلیلگران که معتقد هستند که قانونی کردن دارایی های دیجیتال باعث می شود تا صنعت این کشور رشد کند.

یکی از نماینده های پارلمان آلمان در مصاحبه خود اعلام کرد که :

افزودن دارایی‌های دیجیتال به صندوق‌های ویژه گام مهمی برای پذیرش آنهاست. در این زمینه، قانون در مسیر درست پیش می‌ رود و ما آشکارا از آن استقبال می‌کنیم.

در روز پنجشنبه این قانون در پارلمان به تصویب رسید و قرار بر این است که به زودی در شورای فدرال این کشور نیز تایید شود. اگر این قانون تصویب شود هم برای صندوق های سرمایه گذاری که تازه وارد شدند عالی میباشد و هم برای صندوق هایی قبلا موجود بودند و در بازار می توانند خیلی مفید باشند.

اسون هیلدبرانت (Sven Hildebrandt) اعلام کرد که در حال حاضر ۴.۰۰۰ صندوق سرمایه گذاری وجود دارد که واجد سرمایه گذاری در بیت کوین می باشد که به گفته ایشان این موضوع خیلی بزرگی است.

وی به این موضوع اشاره کرد که حدود ۱.۸ تریلیون دلار در این صندوق ها سرمایه گذاری شده اند اما هیچ یک از این سرمایه گذاری ها به ارزهای دیجیتال مربوط نمی شود چون قانونی نیستند .

در ادامه گفت :

این اتفاق یک شبه نخواهد افتاد، ما در مورد بزرگ‌ ترین ابزار سرمایه‌گذاری در آلمان صحبت می‌کنیم و به معنای واقعی کلمه، همه پول موجود در آن.

هیلدبرانت گفت که حدود ۳۵۰ میلیارد یورو می تواند وارد بازار ارزهای دیجیتال شود اما ارزش کل بازار بیت کوین در حال حاضر یک تریلیون دلار می باشد.

طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار براین است که این صندوق ها یکی از جدیدترین ابزارهایی باشد که شرکت ها بدون اینکه ارزدیجیتال خریداری کنند امکان سرمایه گذاری در آن را داشته باشند و با استفاده از این روش، دیگر نیاز نیست که با صرافی ها و کیف پول سر و کار داشته باشند .

مسئولان کشور آلمان در ابتدای سال ۲۰۲۰ اعلام کردند که قانون فعالیت بانک ها برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال مجاز می باشد.

 بعد از اینکه ارزهای دیجیتال توسط نهاد تنظیم مقررات مالی آلمان “BaFin”در کشور آلمان به رسمیت شناخته شد و یک شرکت سهام قابل معامله در بورس را بر پایه بیت کوین در بازار سهام آلمان راه اندازی کرد. پس از اینکه این سهام در بازار قرار گرفت، معامله های مبتنی بر بیت کوین در بازار سهام آلمان بسیار افزایش یافت. 

رئیس معاملات بورس آلمان با توجه به معاملات ارزهای دیجیتال در اروپا که به بیش از ۵ میلیارد دلار رسیده است، گفت:

تقاضای عظیم و روبه‌رشدی از سوی انواع سرمایه‌گذاران که خواستار دسترسی به دارایی‌های دیجیتال هستند، وجود دارد.

هیلدبرانت بر این باور است که این نوع شرکت ها در آلمان در حال افزایش است و با امکان سرمایه گذاری در ارز دیجیتال میتواند از این هم بیشتر شود و علاقه شرکت ها به این نوع صندوق ها بسیار بیشتر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *