اخبار ایران

جمع کردن امضا برای فعالیت دوباره صرافی ها

انجمن بلاکچین ایران

انجمن بلاک چین در حال جمع کردن امضا برای فعالیت دوباره صرافی ها

با توجه به کمپین تشکیل شده توسط انجمن بلاک چین از کاربران و فعالان ارزهای دیجیتال درخواست کرده است که با جمع کردن امضا از فعالیت دوباره صرافی های ارزهای دیجیتال حمایت کنند. با در نظر گرفتن این مورد که اگر حمایت های لازم انجام شود و امضاهای کاربران به حد نصاب برسد به مسئولان عالی رتبه ارجاع خواهد شد.

به گزارش ایران ماین، در تازه ترین توییت منتشر شده توسط انجمن بلاک چین ایران نوشته است:

اگر به تداوم فعالیت فعلی صرافی‌های رمزارز ایرانی علاقه مند هستید، برای کسب دستور رئیس جمهور برای دریافت سه ماه مهلت و ورود تشکل‌های خصوصی برای تعیین تکلیف آیین نامه اجرایی مصوبه هیات دولت در این رابطه، لطفاً این کارزار را امضا کنید.

در روز های اخیر رئیس مجلس در نامه ای فوری در خصوص تعیین تکلیف صرافی هایی که درگاه های پرداختشان بدون مجوز می باشد. اعلام کرد :

طبق قوانین و مقررات کشور هرگونه فعالیت تحت عنوان «صرافی» در کشور صرفاً با ارائه مجوز از سوی بانک مرکزی مجاز است.

متن این کمپین به صورت زیر می باشد :

به استحضار می‌رساند بازار رمزارزها به موضوعی استراتژیک در ایران و جهان بدل شده که بسیاری از نخبگان کشور در آن فعالیت دارند. علیرغم قانونی بودن تبادل رمزارز به شرط قبول مسئولیت خطرپذیری توسط متعاملین بر اساس بند یک مصوبه شماره ۵۸۱۴۴ ت ۵۵۶۳۷ ه مورخ ۹۸/۰۵/۱۳ هیئت وزیران اقدامات شتاب‌زده بانک مرکزی در خصوص بستن درگاه‌های پرداخت در سالی که به تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها موسوم شده است، می‌تواند به مشکلات مالی و بحران‌های اقتصادی امنیتی در این حوزه منجر شود.

در بخش دیگر از این متن در بستر آنلاین کمپین های جمع آوری امضا آمده است که :

ما، فعالین صنعت رمزارز و بلاکچین کشور خواستار آن هستیم تا با اجتناب از برخوردهای قهری و عجولانه در جهت انسداد درگاه پرداخت شرکت‌های فوق‌الذکر، مهلتی حداقل سه ماهه معین شده و در این مدت نسبت به تشکیل کمیته‌ای مشتمل بر تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط اعم از بخش دولتی و تشکل‌های بخش خصوصی مثل انجمن بلاکچین، انجمن فینتک، نظام صنفی رایانه‌ای کشور، نظام صنفی رایانه‌ای تهران، اتاق بازرگانی ایران با قید فوریت اقدام شود تا این کمیته بتواند آیین‌نامه اجرایی بند ۱ مصوبه فوق‌الذکر هیئت وزیران را تهیه و ارائه نماید تا بدینوسیله از خروج هنگفت ارز از کشور و ایجاد ناامنی اقتصادی در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها جلوگیری شود.

افرادی که تمایل دارند در این کمپین حضور داشته باشند می توانند از طریق این لینک   به شرکت در این کارزار  اقدام کنند که تا این لحظه۵۲۳۱ امضا به ثبت رسیده است. در حالی که اگر این امضاها به بیش از ۳۰.۰۰۰ تا برسد کارگروه ویژه تشکیل خواهد شد.

1 نظر در “جمع کردن امضا برای فعالیت دوباره صرافی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *