اخبار ایران

توقیف سه هزار دستگاه در هفته اخیر

توقیف دستگاه های ماینر

مقامات در ایران به عنوان بخشی از تلاش برای جلوگیری از استخراج غیرقانونی رمزنگاری در میان کمبود برق و خاموشی ، ۳۰۰۰ واحد سخت افزار استخراج را توقیف کرده اند. در یک سال ، اجرای قانون ایران بیش از ۱۸۰ مزرعه رمزنگاری را فقط در استان تهران تعطیل کرده است.

بیش از ۵۰۰ دکل استخراج معادن رمزنگاری در تهران مصادره شده است

معاون پلیس تهران روز چهارشنبه اعلام کرد: با تشدید حمله دولت علیه استخراج غیرمجاز رمزنگاری ، مقامات بیش از ۳۰۰۰ قطعه تجهیزات استخراج را کشف و ضبط کردند. بیش از ۵۰۰ دستگاه در استان تهران توقیف شده است ، جایی که مقامات انتظامی در سال مالی گذشته ۱۸۳ مزرعه رمزنگاری غیرقانونی را با ۱۱۰۰۰ واحد استخراج معدن تعطیل کرده اند.

به گفته شرکت تولید ، توزیع و انتقال نیروی برق ایران ( توانیر ) به نقل از Financial Tribune ، شیشصد دکل معدنی دیگر نیز در استان کرمان کشف شده است مطابق گزارش روزانه تجارت ایران ، مزارع استخراج غیرمجاز نیز در استانهای خوزستان ، مازندران ، قم و بوشهر مستقر شده اند.

تشنجات سخت افزاری معدن پس از اخطار هفته گذشته توانیر به معدنچیان غیرمجاز مبنی بر اتمام حوصله آن صورت گرفت. این شرکت دولتی از شهروندانی خواست که در خانه های خود ارز های دیجیتال استخراج می کنند تا تجهیزات استخراج را خاموش کنند. شرکت برق تأکید کرد که افرادی که نتوانند رعایت کنند ، با شناسایی شبکه از شبکه قطع می شوند و سکوهای استخراج آنها مصادره می شود.

توانیر قصد دارد ۲۰۰۰ مگاوات برق مصرفی روزانه برای استخراج غیرمجاز را ذخیره کند

قیمت های بالای ارز رمزنگاری شده و توان الکتریکی یارانه ای ، بسیاری از ایرانیان را در سال گذشته به سمت استخراج رمزنگاری سوق داده است. و در حالی که دولت به تعدادی از نهادها اجازه داده است ارزهای دیجیتال را به طور قانونی در کشور استخراج کنند ، اینها فقط ۳۰۰ مگاوات (مگاوات) مصرف برق روزانه را تشکیل می دهند. طبق برآوردهای دولت ایران ، عملیات غیرقانونی استخراج معدن هر روز حدود ۲۰۰۰ مگاوات می سوزاند.

مقامات ایرانی علت کمبود برق و خاموشی امسال را بارندگی کم ، تقاضای بیشتر برق با افزایش دما و همچنین افزایش استخراج ارز رمزنگاری شده دانستند. در ماه مه ، توانیر گفت حتی معدن کاران دارای مجوز نیز در ساعات اوج مصرف تعطیل می شوند تا با کمبود برق ۵۰۰۰ مگاواتی روزانه مقابله کنند.

در اواخر همان ماه ، رئیس جمهور ایران حسن روحانی ممنوعیت استخراج ارزه های دیجیتال را تا شهریور اعلام کرد. این هفته ، روحانی همچنین خواستار قوانینی برای تنظیم بخش رمزنگاری شد زیرا وزیر اقتصاد ایران فرهاد دژپسند هشدار داد که دولت نمی تواند برای مدت طولانی در راه توسعه فن آوری رمزنگاری مانع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *