اخبار جهان

شاید چین به سراغ محدود کردن استیبل کوین ها برود

با توجه به هشدار یکی از مقامات بانک مرکزی چین در ارتباط با ارزهای دیجیتال که ارزش آن ها به یک دارایی دیگر وابسته می باشد عنوان کرد که استیبل کوین میتوانند خطرات زیادی را برای سیستم پولی و پرداختی جهان را در پی داشته باشد.

طبق گزارش منتشر شده از وب سایت سی ان بی سی که معاون رئیس بانک مرکزی چین اعلام کرده است که اقداماتی در مورد مهار خطرات و چالش‌های ناشی از ارزهای دیجیتال باثبات بین‌المللی که به‌صورت خصوصی منتشر شده‌اند، انجام گرفته است.

فان ییفی اعلام کرد :

برخی از تشکیلات تجاری که به‌اصطلاح استیبل کوین نامیده می‌شوند و به‌طور خاص استیبل کوین‌های جهانی، ممکن است خطرات و چالش‌هایی را برای سیستم پولی بین‌المللی و همچنین سیستم‌های تسویه و پرداخت و… به وجود آورند. همچنان کاملاً نگران این موضوع هستیم و اقداماتی هم در این زمینه انجام داده‌ایم.

همچنین در گزارش سی ان بی سی آمده است که معاون بانک مرکزی چین ارزهای دیجیتال را ابزارهای مالی پر خطر می دانند که به واسطه این ارزها میتوانند امنیت مالی و امنیت جامعه را به خطر بیندازد.

ایشان گفته است که :

این ارزهای دیجیتال خود به ابزارهایی برای سرمایه‌گذاری‌های پرخطر تبدیل شده‌اند. آنها پتانسیل این را دارند که امنیت مالی و ثبات اجتماعی را به خطر بیندازند.

در حالی این موضوعات توسط ییفی مطرح شد که در ماه های گذشته دولت چین فعالیت های مرتبط با استخراج بیت کوین در این کشور را سرکوب کرده است و در ادامه محدودیت هایی برای کسب و کارهایی که با خرید و فروش ارزهای دیجیتال اعمال کرده است.

معاون بازاریابی شرکت سرمایه‌گذاری “سالی وانگ (Sally Wang)” خطرپذیر سینو گلوبال کپیتال (Sino Global Capital)، که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت دارد، در این رابطه می‌گوید :

چین آرزوهای جهانی را برای یوان دیجیتال در سر می‌پروراند. بر اساس روند فعلی، چین ماهیت ارز دیجیتال را از بلاک چین جدا کرده و از بلاک چین‌های بدون توکن حمایت می‌کند. هدف از این کار تبدیل یوان دیجیتال به یک ارز واقعی جهانی است.

ایشان همچنین معتقد است که دغدغه اصلی چین در مورد  ارزهای دیجیتال غیر متمرکز این مورد می باشد که نمی تواند آن ها را کنترل کند .

در ادامه افزود که :

 ارزهای دیجیتال، به‌ویژه بیت کوین، چالشی برای پکن هستند، زیرا بانک مرکزی نمی‌تواند جریان پول در آنها را ردیابی و رصد کند. بانک مرکزی چین همواره نگرانی شدیدی در خصوص خطر بی‌ثبات‌کننده خروج سرمایه [از کشور خود] داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *