اخبار جهان

فروخته شدن ریگ های ماینینگ به عنوان ضایعات در چین

ماینینگ در چین

ریگ های ماینینگ به عنوان ضایعات در چین فروخته می شود

با توجه به کاهش قیمت سخت افزارهای استخراج در چین که همین موضوع باعث شده تا همزمان با وضع محدودیت‌های تازه در چین، ماینرها و دستگاه‌های خود در قالب «ضایعات فلزی» به فروش می‌رسند.

طبق گزارش منتشر شده از چند وب سایت معتبر که بر این موضوع تاکید می کند که قیمت سخت‌افزارهای استخراج در چین از ماه آوریل (فروردین) تا به حال ۵۰ درصد سقوط کرده است.

پیش‌تر نیز شرکت بیت مین (Bitmain)، یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات استخراج، عنوان کرده بود به‌دلیل کاهش شدید قیمت دستگاه‌ها به‌واسطه فروش سخت‌افزارهای دسته دو، فروش ماینرها را متوقف می‌کند.

افرادی که در استخراج ارزهای دیجیتال فعالیت می کنند گفته اند که با وجود دستگاه های دسته دوم که به طوری عجیبی افزایش یافته که همین موضوع باعث شده تا شاهد کاهش قیمت سخت‌افزارهای استخراج در چین باشیم.

یکی دیگر از فعالان حوزه ارز دیجیتال به نام  «لی»، می‌گوید بسیاری از افراد در حال حاضر ضرر می‌کنند و بسیاری از ماینرها هم هنوز دستگاه‌های خود را خاموش نکرده‌اند. او در مورد همین موضوع گفت:

محدودیت‌های تا به اینجا [صنعت] استخراج چین را به کلی نابود نکرده است.

لی بر این باور است که استخراج بیت کوین کسب و کار پر ریسک است به این دلیل که شرکت توزیع برق می تواند به راحتی آن ها را شناسایی کرده و با آن ها برخورد کند. او می‌گوید افرادی از بازرسان متعصب به‌دنبال کشف تأسیسات ماینینگ در چین هستند و این مسئله ریسک استخراج را بیش از پیش کرده است.

فعلا بیش تر ماینر های چینی مجبور به ترک چین و انتقال کسب‌وکار خود به کشورهایی نظیر آمریکا و قزاقستان شده‌اند. یکی از فعالان ارزهای دیجیتال در چین اعلام کرد که فضای حاکم میان معامله‌گران هم تا حد زیادی آشفته است.

ایشان در ادامه افزود :

وقتی قیمت بیت کوین تازه شروع به ریزش کرده بود، هنوز سرمایه‌گذاران در گروه‌های خود شاد و خندان صحبت می‌کردند. همه [معامله‌گران] به‌شوخی می‌گفتند که باید موقعیت‌هایشان را بزرگتر کنند؛ اما در ماه جاری گروه‌های آنها سوت‌وکور است و انگار همه این گروه‌ها را ترک کرده‌اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *