اخبار ایران

وزیر نیرو : تدوین برنامه ای کاربردی برای فعالان استخراج رمزارز

نظر وزیر نیرو درباره استخراج ارزهای دیجیتال

وزیر نیرو (رضا اردکانیان) درمورد استخراج رمز ارز خبر داد :

با تدوین برنامه ای کار آمد برای فعالان استخراج رمز ارزهای دیجیتال  در داخل کشور و با بهره مندی از این طرح می توانند بدون نگرانی و ترس از تامین برق به فعالیت خود ادامه دهند.

با برنامه ای که وزارت نیرو برای استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال در سال جاری تدوین کردند که گشایش خوبی در این بخش خواهد بود،گفت:

استخراج کنندگان عرصه دیجیتال  با استفاده از این طرح میتوانند بدون نگرانی  از  تأمین برق به فعالیت خود ادامه دهند. و جزئیات این طرح توسط سازمان نیرو و توزیع برق اطلاع رسانی خواهد شد.

اردکانیان افزود با اینکه استفاده از انرژی های تجدید پذیر و برقی که تولید میشود با طبق برنامه ریزی به اسخراج کنندگان ارز دیجیتال اختصاص خواهد یافت، گفت :

در هفته های  پیش رو دستور العمل جدیدی درباره ایجاد گشایش برای بهره برداری از انرژی در تولید ارز های دیجیتال ابلاغ کردیم، این یک کار دو هدف دارد تا هم استفاده‌کنندگان مجاز برای استخراج ارز های دیجیتال بتوانند بهره مند شده اند و هم رونقی در توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر انجام شود.

ایشان با عنوان کردن این که مصرف بیش از اندازه وغیر مجاز ار آب و برق هم به حکم قانون کاری خلاف و جرم بوده  وهم یک کار غیر اصولی تلقی می شود و ما با بهره مندی و استفاده از ابزارها و اختیارات قانونی که در دست داریم به طور حتم با متخلفان برخورد خواهیم کرد، در ادامه افزود :

البته از آن سوی ماجرا هم شرایط و تسهیلات را فراهم می‌کنیم و از این حیث دولت وظیفه خود را انجام می‌دهد.

وزیر نیرو ادامه داد :

مردم آگاه باشند استفاده غیرمجاز و غیر اصولی  از انرژی برای تولید رمزارزهای دیجیتال هیچ تفاوتی با دست در جیب دیگران کردن ندارد، وقتی راه استفاده قانونی و مجاز باز گذاشته شده مثل منزلی است که در ورودی دارد اما به‌جای ورود از در بخواهید از دیوار وارد شوید. مردم این مسأله را جدی تلقی کنند، زیرا اگر با آن برخورد نشود اثر جدی بر عرضه انرژی گذاشته و همه آسیب خواهند دید.

اردکانیان با اشاره به اینکه تغییر دولت  و چالش هایی که در صنعت برق و آب در امسال به وجود خواهد آمد ، گفت:

برنامه‌ریزی‌ در دستگاه‌های خدماتی مثل وزارت نیرو به اینگونه است که اهمیت امسال مثل سال‌های قبل خواهد بود، البته به این نکته مهم توجه داشته باشیم که امسال به دلیل انتخابات و ضرورت حضور بیشتر مردم و طبیعتاً توجهی که امکان دارد دیگران از بیرون به کشور به جهت خدشه وارد کردن به این ضرورت (حضور حداکثری) داشته باشند، باید در جهت خدمت‌رسانی و فراهم بودن شرایطی که رضایت خاطر مناسبی را فراهم کند، تلاش کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *