اتریوم, ارزهای دیجیتال

بیش از ۱۰,۰۰۰ تاکسی در انگلیس از اتریوم برای روش پرداخت استفاده می کنند

بیش از 10,000 تاکسی در انگلیس از اتریوم برای روش پرداخت استفاده می کنند

۱۰,۰۰۰ تاکسی در انگلیس با همکاری دو پلتفرم راهکارهای پرداخت، می توانند ارزهای دیجیتال رو دریافت کنند. این روش پرداخت با پلاک چین اتریوم آغاز می شود و سپس به بلاک چین های دیگر گسترش خواهد یافت.

به گزارش سایت دیکریپت شرکت پرداخت موبایل HIPS “اچ آی پی اس” و شرکت  The Payment House تاکسی پی منت هاوس در اطلاع رسانی روز دوشنبه اعلام کردند که شرکتی را فراهم کردند تا امکان پذیرش ارزهای دیجیتال در شبکه بلاک چین اتریوم برای تاکسی های کشور انگلیس و حوزه اسکاندیناوی آغاز کرده اند.

ایجاد چنین پلتفرمی به این معناست که حدود ۱۰,۰۰۰ خودرو در انگلیس و ۲۰,۰۰۰ تاکسی در حوره اسکاندیناوی “دانمارک، سوئد،  فنلاند و نروژ” میتوانند پس اجرایی مرحله بتای این درگاه پرداخت در ماه نوامبر سال جاری میلادی از آن استفاده کنند در مجموع میتوان گفت حدود ۳۰,۰۰۰ تاکسی در اروپا از خدمات این چنینی بهره مند خواهند شد.

براساس اطلاعیه ای که منتشر شده این پلتفرم در ابتدا آی اچ پی اس مرچنت “MTO” را که یک توکن ERC-20 بر بستر اتریوم است و استیبل کوین تتر “USDT” را می پذیرد و بعدا دیگر ارزهارا گسترش می دهد.

جان کاوبرینگ “John Cavebring”مدیر عامل شرکت اچ آی پی اس گفت:

ما معتقدیم که قابلیت‌های مشتری‌ مدار توکن “MTO” حلقه گمشده پرداخت‌های مبتنی بر ارزهای دیجیتال برای دستیابی به نفوذ بازار و پذیرش زیاد در میان مصرف‌ کنندگان جریان اصلی است.

اقدامات شرکت HIPS

سیستم اچ ای پی اس به تعداد زیادی از سیستم های پرداخت ملحق می شود تا استفاده از ارزهای دیجیتال را برای همه نوع پرداخت از اشتراک مجله تایم تا خرید سبزیجات فراهم کند.

چندی یپش شرکت پی پل با راه اندازی امکان پرداخت خدمات با بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال در این حوزه پیشگام شد.

سیستم اچ ای پی اس در ماه آوریل راه انداری شده، و برای بلاک چین هایی که از قرارداد های هوشمند پشتیبانی می کنند طراحی شده است. یعنی در آینده می تواند علاوه بر اتریوم از رمزارزهای کاردانو “ADA” و سولانا “Solana” و … استفاده کند.

در واقع میتوان گفت این پروتکل که سرعت شبکه فوق العاده ای را دارد علاوه بر اتریوم روی سولانا نیز ساخته شده است.

سولانا یک بلاک چین عمومی بسیار سریع است که می تواند بیش از ۵۰,۰۰۰ تراکنش در ثانیه را پشتیبانی کند. زمان بلاک های سولانا ۴۰۰ میلی ثانیه و کارمزد تراکنش آن تقریبا ۰.۰۰۰۰۱ دلار است.

چنین سرعتی برای کوتاه ترین مسیر تاکسی کافی است و میتوان راحت پرداخت را انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *