اخبار جهان

پرداخت شهریه با بیت کوین در دانشگاه پاراگوئه

پرداخت شهریه در دانشگاه پاراگوئه با بیت کوین

دانشگاه پاراگوئه شهریه را در بیت کوین و اتریوم می گیرد

دانشگاه یونیورسیداد امریکانا واقع در شهر آسونسیون، پایتخت پاراگوئه، اعلام کرد دانشجویان می‌توانند از یکم اوت (۱۰ مرداد) شهریه‌های خود را با بیت کوین و اتریوم پرداخت کنند. یونیورسیداد امریکانا نخستین دانشگاهی است که پذیرش ارزهای دیجیتال را در آمریکای لاتین شروع می‌کند. با این اقدام، پاراگوئه یک گام دیگر به پذیرش بیت کوین نزدیک‌تر شد.

این تصمیم در حالی اعلام شد که کارلیتوس رخالا، نماینده کنگره پاراگوئه، چندی پیش از آمادگی کشورش برای پذیرش بیت کوین به عنوان پول قانونی خبر داده بود. دانشگاه Americana قرار است به اولین دانشگاه در آمریکای لاتین تبدیل شود که ارزهای رمزپایه را می پذیرد. Universidad Americana در پایتخت پاراگوئه اعلام کرد که از اول آگوست پرداخت شهریه در دانشگاه Bitcoin ( BTC ) و Ethereum ( ETH ) را می پذیرد .

بیانیه دانشگاه مبنی بر برداشتن “گام مهم در جهت نوآوری” پس از آن اعلام می شود که نماینده کارگر کنگره ، “کارلیتوس آنتونیو رجالا هلمن” اعلام کرد که در ۱۴ ژوئیه لایحه تصویب بیت کوین و ارزهای رمزپایه را به عنوان وسیله پرداخت ارائه خواهد کرد.

اعلامیه Universidad Americana پاراگوئه را یک گام فراتر از روند تصویب بیت کوین می آورد زیرا این دانشگاه اولین دانشگاه در آمریکای لاتین است که پرداخت با ارزهای رمزپایه را می پذیرد. 

ابتدا در آمریکای لاتین ، این دانشگاه به گروه کوچکی از موسسات آموزش عالی که هزینه های رمزنگاری را قبول می کنند ، می پیوندد ، از جمله دانشگاه نیکوزیا ( UNIC ) ، بزرگترین دانشگاه قبرس ، که اعلام کرد اولین مدرسه در جهان است که بیت کوین را پذیرفت ، دوباره در سال ۲۰۱۳ ، قبل از تبدیل شدن به اولین دانشگاه در جهان برای ارائه کارشناسی ارشد در Blockchain و ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۴ فعالیت خود ار آغاز کرد.

رجالا هلمن در پاسخ به اعلامیه دانشگاه در توییتر اظهار داشت: “بیایید برویم!” ، در حالی که چنین اقداماتی رمزنگاری ها را به اقتصاد روزمره کشورش وارد می کند. 

وقتی نماینده پاراگوئه سرگرمی ، بزرگترین شرکت سرگرمی کشور ، اعلام کرد که Bitcoin ، Ethereum ، Shiba Inu و Chiliz را قبول می کند ، نماینده کنگره نیز با تأیید مشابه پاسخ داد.

دانشگاه یونیورسیداد امریکانا واقع در شهر آسونسیون، پایتخت پاراگوئه، اعلام کرد دانشجویان می‌توانند از یکم اوت (۱۰ مرداد) شهریه‌های خود را با بیت کوین و اتریوم پرداخت کنند. یونیورسیداد امریکانا نخستین دانشگاهی است که پذیرش ارزهای دیجیتال را در آمریکای لاتین شروع می‌کند. با این اقدام، پاراگوئه یک گام دیگر به پذیرش بیت کوین نزدیک‌تر شد. این تصمیم در حالی اعلام شد که کارلیتوس رخالا، نماینده کنگره پاراگوئه، چندی پیش از آمادگی کشورش برای پذیرش بیت کوین به عنوان پول قانونی خبر داده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *