ارزهای دیجیتال

دلایل افزایش قیمت ریپل (XRP)

روند صعودی ریپل

دلایل افزایش و روند صعودی قیمت ریپل

در روز های اخیر قیمت ریپل افزایش چشمگیری را داشته است و هم اکنون در محدوده ۱.۸ دلار معامله می شود . یکی از دلایل رشد این رمز ارز اتفاقات مثبت حقوقی این شرکت با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا و فعالیت های افراد در مورد این رمز ارز میتوان اشاره کرد.

طبق گزارشات و اخبار منتشر شده نشان می دهد که سهام شرکت ریپل بین ۲ تا ۳ میلیارد دلار معامله می شود. با استفاده از ریپل می توان اقدام برای پردازش پرداخت های بین المللی کرد.

مدیر عامل گلکسی دیجیتال  (Galaxy Digital) و مایکل نووگراتز (Michael Novogratz) ، سرمایه گذار ارزهای دیجیتال در این باره گفت :

سهام ریپل در بازار ثانویه با ارزش‌گذاری ۲ تا ۳ میلیارد دلار «معامله» می‌شود. XRP در ترازنامه آن‌ها ارزشی حدود ۷۰ میلیارد دلار دارد. یکی از قیمت‌ها اشتباه به نظر می‌رسد. اگر قیمت XRP از نزدیک بودن حل‌وفصل [پرونده ریپل] خبر می‌دهد، سهام این شرکت به‌شدت ارزان است. در غیر این صورت، توکن XRP بسیار گران به نظر می‌رسد. نظری دارید؟

 

هاجیلویزو (Leonidas Hadjiloizou) ، پژوهشگر با سابقه ارزهای دیجیتال ، ریپل قفل شده و تا زمانی که آزاد نشوند ،قابل دسترسی نیستند.با توجه به این موضوع که باعث می شود که در ارزش گذاری سهام شرکت محاسبه نشوند .

لئونیداس هاجیلویزو (Leonidas Hadjiloizou) بیان کرد که :

۶۲ میلیارد دلار XRP در ترازنامه ریپل به‌صورت وجه تضمین قفل شده است. در عین حال، فروش XRP توسط ریپل از مواردی است که SEC آن را هدف حمله قرار داده است. بنابراین از آنجا که وضعیت XRP هنوز در ابهام است، احتمالاً بازار دارایی‌های XRP ریپل را ارزش‌گذاری نکرده است.

درسال ۲۰۱۷ تیم ریپل اعلام کرد که هر ماه ۱ میلیارد واحد XRP برای تضمین این شرکت آزاد می شود و این عمل تا ۵۵ ماه به صورت مستمر انجام خواهد شد.

تیم ریپل گفت :

این وجه تضمین شامل تضامین مستقل دفتر کل است که در طول ۵۵ ماه آینده در هر ماه یک میلیارد XRP را آزاد می‌کند. این کار محدودیت بالایی را در مقدار XRP جدیدی که می‌تواند وارد گردش شود، ایجاد می‌کند. مقدار XRP که واقعاً برای وارد شدن در گردش آزاد می‌شود، احتمالاً بسیار کمتر از این است.

علت افزایش قیمت ریپل؟؟

علت اصلی افزایش قیمت ریپل طی ۲ هفته اخیر ، پیروزی های حقوقی ریپل  در رویارویی با SEC بوده است .

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است باعث افزایش قیمت ریپل شده باشد ، همگرایی معاملات بیت کوین و آلت کوین ها مرتبط باشد .با توجه به این که قیمت بیت کوین یک سویه شد و این امکان را به آلت کوین ها میدهد تا روند صعودی خود را داشته باشند .

کلوین کوه از مدیران ارشد شرکت اسپارتان گروپ اعلام کرد که روند حرکت سرمایه به آلت کوین ها و بازگشت به بیت کوین در برخی از موارد اتفاق خواهد افتاد . کلوین در ادامه گفت :

دلیل اینکه این اتفاق به‌صورت دوره‌ای انجام می‌شود  این است که تعداد زیادی صندوق کمّی هست که مشغول معامله همگرایی میان بیت کوین و تعدادی از آلت کوین‌های نقدپذیر می‌شوند. وقتی که این آلت کوین‌ها نسبت به بیت کوین ارزان هستند، آنها را انباشته می‌کنند و وقتی گران می‌شوند، به بیت کوین تبدیل می‌کنند. هیچ تحلیل بنیادی در کار نیست، بنابراین برای عقلانی کردن این روند زیاد تلاش نکنید. کارایی این استراتژی با گذشت زمان اثبات شده است و مدیران بسیاری هستند که این بازی را انجام می‌دهند؛ تا حدی که این روند ناگزیر شده و مداوم اتفاق می‌افتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *