اخبار آلت کوین ها

رد درخواست کمیسیون بورس آمریکا توسط دادگاه برای دسترسی به اطلاعات مالی بناینگذاران ریپل

رد درخواست کمیسیون بورس آمریکا توسط دادگاه

دادگاه درخواست کمیسیون بورس آمریکا “SEC” برای دسترسی به اطلاعات بنبانگذاران ریپل را رد کرد. باید به این نکته اشاره کرد که این دومین پیروری ریپل در هفته گذشته است.

به گزارش یوتودی، سارانتبورن :”Sarah Netburn” دستیار قاضی پرونده SEC از شرکت ریپل لپز “Ripple Labs” معتقد است که تقاضای نهاد نظارتی بر سوابق مالیاتی مربوطه ربطی به پرونده فعلی XRP ندارد.

کمیسیون بورس آمریکا قبلا درخواست شفاف سازی سوابق بانکی شخصی برد گارلینگهاوس “Brad Garlinghouse” مدیرعامل ریپل و کریسن لارسن رئیس اجرایی ریپل دسترسی داشته باشد داشته باشد. یک پژوهشگر بلاک چین و یکی از اعضای طرفداران ریپل عکسی را منتشرکرد که صراحتا به این موضوع اشاره شده

تصویری از حکم دادگاه پرونده ریپلدر سند صادره دادگاه آمده :

مواردی که SEC برای احضار اشخاص ثالث بیان کرده بسیار گسترده تر است. انجام درخواست ها میتواند به افشای حجم بالایی از اطلاعات مالی خصوصی منجر شود، این درحالی است که اطلاعات هیچ ربطی به این موضوع نداشته که آیا افراد متهم اقدام به عرضه یا فروش XRP در بازارهای عمومی کرده اند یا به سرمایه گذاران احتمالی فروخته اند.

در ارتباط با سندهایی که SEC برای اعتبارسنجی سوابق ارائه شده از سمت متهمان درخواست کرده بود اما داادگاه هیچچ شواهدی مبنی بر ضرورت پذیرش چنین درخواستی پیدا نکرده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا شکایت را بر علیه شرکت ریپل لبز “Ripple Labs” و دومدیر آن مطرح کرد و آنها را متهم دانسته که در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ این شرکت با نام اوپن کوین “OpenCoin” تاسیس شد. اقدامات فروش اوراق بهادار XRP ثبت نشده به سرمایه گذاران نهادی کرده اند.

باید دانست که شرکت ریپل و مدیران این شرکت از آن زمان تا به حال بیش از ۱ میلیارد دلار از فروش XRP سود کرده اند.

نخستین پیروزی حقوقی ریپل

مدتی پیش اعلام شده بود که دادگاه درخواست شرکت ریپل را مبنی در الزام SEC به ارائه سندهای مرتبط با بیت گوین و اتریوم را پذیرفته و بر این اساس این درخواست SEC باید سندهایی که بیت کوین و اتریوم به عنوان دارایی های غیراوراق بهادار شناسایی کرده است را به شرکت ریپل ارائه دهد.

این درخواست در تاریخ ششم آوریل “۱۴۰۰/۰۱/۱۷” ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *