بیت کوین

بالا رفتن شاخص ترس در بازار بیت کوین

بیت کوین در محدوده ترس

وضعیت بازار در محدوده ترس شدید !

با توجه به کاهش بیت کوین در روز های گذشته شاخص ترس و طمع در بازار به صورت قابل توجهی افزایش یافته و در حال حاضر در وضعیت “ترس شدید” قرار گرفته است. این اتفاق برای اولین بار از فروردین سال ۱۳۹۹ می باشد که شاخص ترس و طمع این رمز ارز به این محدوده رسیده است.

وضعیت حال حاضر بازار در وضعیت ترس شدید می باشد و تنها دلیل آن سقوط بیت کوین از ۶۵ هزار دلار به ۴۰ هزار دلار می باشد. شاخص ترس در بازار به ۲۱ رسیده است که که نشان دهنده ترس شدید میباشد. آرکین ریسرچ (Arcane Research)  یکی از کارشناسان و تحلیلگران فعال در این حوزه گفته است که در هفته ی گذشته شاخص ترس و طمع در محدوده ۷۳ بوده که نشانه طمع در بازار می باشد. در ادامه افزود:

هفته گذشته پر از ترس، ابهام و بلاتکلیفی در بازار بود و قیمت بیت کوین سقوط کرد. در گذشته، بازاری که ترس زیادی در آن وجود داشت، در چرخه‌های صعودی موقعیت بسیار خوبی برای خرید در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌داد.

این تحلیلگر در بخش دیگری از گزارش خود اعلام کرد که اختلاف قیمت گری اسکیل به رکورد ۲۵ درصدی رسیده است که این رکورد به عنوان تخفیف گری اسکیل یاد میشود. 

آرکین ریسرچ اعلام کرد که :

در صورتی که این تخفیف به میزان بالایی برسد، می‌تواند بیانگر ریسک کوتاه‌مدت برای بیت کوین باشد.

یکی دیگر از عواملی که آرکین ریسرچ به آن اشاره کرد این بود که منفی شدن بیت کوین و بازار مشتقات آن از جمله دلایلی بود که باعث شده بیت کوین به این محدوده برسد. در روزهای اخیر دوبار شاهد آن بودیم نرخ تامین سرمایه به زیر صفر درصد رسیده است. از جمله دلایلی که میتوان به آن اشاره کرد اظهارات ایلان ماسک و افزایش فشار فروش در بازار می باشد.

آرکین ریسرچ در مورد سقوط بازار گفت :

با سقوط روز گذشته بازار، ۱ میلیارد دلار قرارداد آتی خرید لیکویید شد.

طبق آمار بدست آماده نوسانات ماهیانه بیت به محدوده  ۴.۵ درصد رسیده است که این مورد را نشان می دهد که بیت کوین به‌طور متوسط در هر روز ۴.۵ درصد نوسان داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *