اخبار ایران

توقیف شدن بیش از۷۰ هزار دستگاه ماینر در ایران

سردار مقیمی

توقیف دستگاه های غیر قانونی ماینر

رئیس پلیس امنیت “سردار محمد رضا مقیمی” در مصاحبه اخیر خود اعلام کرد که از زمانی که طرح مقابله با استخراج غیر مجاز مطرح شد تاکنون بیش از ۷۰.۰۰۰ دستگاه های ماینر در ایران کشف و ضبط شده است.

طبق گزارش ایران ماین، سردار محمد رضا مقیمی در مصاحبه خود با خبرگزاری ایسنا، درباره برخورد پلیس با استخراج غیر قانونی ارزهای دیجیتال گفت:

در مورد دستگاه‌های ماینر یا همان استخراج رمز ارزها باید بگویم که این دستگاه‌ها قاچاق هستند و علاوه بر آن استفاده غیرمجاز آنها از صنعت برق کشور را داریم که تبعات سویی در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی درپی دارد که قطع برق هم جزوی از این تبعات است. از این رو پلیس با این موارد برخورد می‌کند.

ایشان اعلام کرد که  از ابتدای گسترش ارزهای دیجیتال در جهان به ویژه در ایران چیزی حدود ۷۲ هزار دستگاه ماینر غیرقانونی توسط پلیس امنیت ضبط شده است:

از ابتدای امسال حدود ۳,۰۰۰ دستگاه ماینر کشف و ضبط شده که ما این موارد را به حوزه‌های مربوطه تحویل داده و با متخلفان نیز برخورد شده است.

مقیمی تاکید کرد که استخراج رمز ارزها در سه قسمت خانگی ، نیمه صنعتی و صنعتی انجام میشود:

پلیس با این موارد برخورد قانونی خواهد داشت و طی این مدت افرادی هم به دلیل ارتکاب همین اقدامات مجرمانه دستگیر شده‌اند.

سردار مقیمی در مورد دستگاها های غیر قانونی گفت:

دستگاه‌های استخراج رمز ارز نو نیستند و به صورت دست دوم و به عنوان دستگاه خارج از استفاده وارد کشور می‌شوند. طبیعی است که چنین دستگاه‌هایی عمر مفید خود را طی کرده و عملکرد مثبتی ندارند. علاوه بر آن هزینه‌بری و برق بیشتری هم مصرف می‌کنند.

رییس پلیس امنیت اقتصادی ناجا در مورد استخراج مجاز گفت:

بعضی ها مجوز گرفته‌اند، یعنی برقشان را هم خودشان تولید می‌کنند و برای تامین برق، باری به شبکه‌های سراسری وارد نمی‌کنند. این موارد در فضاهایی که ایجاد کرده‌اند در حال فعالیت هستند. پلیس با موارد غیرقانونی برخورد می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *