اخبار جهان

تعیین مقررات برای صرافی های ارز دیجیتال در آمریکا

تدوین قوانین برای صرافی ها

به گفته گری گنسلر هرچه زودتر باید قوانین برای صرافی ها تنظیم شود 

با توجه به درخواست گری گنسلر “رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا” که خواستار تعیین مقررات جدید برای صرافی ها در روز گذشته اعلام کرد که حفاظت و نظارت بیشتری برای یک بازار۲ تریلیون دلاری باید در نظر گرفته شود ایشان در ادامه صحبت های خود افزود که باید چارچوب های قانونی برای صرافی های این رمز ارزها در نظر گرفته شود.

به گزارش کوین دسک گری گنسلر “Gary Gensler” بعد از این که به عنوان رئیس اوراق بهادار و بورس انتخاب شد در نخستین مصاحبه خود اظهار نظر کرد که صلاحیت این کمیسیون محدود به اوراق بهادار و مدیران دارایی است که امکان دارد در ارزهای دیجیتال شروع به  فعالیت کنند. با توجه به این که به گفته گنسلر، کنگره می تواند شفافیت قانونی را در حوزه صرافی ها را افزایش دهد.

گری گنسلر در ادامه صحبت های خود اعلام کرد که:

در حال حاضر این صرافی‌ها در کمیسیون بورس و اوراق بهادار و کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالا (CFTC) چارچوب قانونی ندارند. فعلاً قانون‌گذاری در حوزه این بازارها وجود ندارد و به همین دلیل هیچ حفاظتی در مقابل کلاهبرداری و دستکاری برخوردار ندارند.

این صحبت ها درحالی اتفاق افتاد که گری گنسلر تعیین نکرده بود که قانون گذاری صرافی ها در آمریکا چگونه خواهد بود و دارای چه خصوصیاتی خواهد بود.

با توجه به سوال پاتریک مک هنری “نماینده جمهوری خواه” در مورد ارتباط با دارایی دیجیتال و قانون خدمات امانی که در جواب گنسلر اعلام کرد که نسبت به پیشرفت آن امیدوار است.

مک هنری در ادامه سوالی مطرح کرد که گنسلر چگونه می تواند شفافیت قانونی در ارتباط با دارایی های دیجیتال را افزایش دهد، مک هنری از جمله نمایندگانی است که لایحه توزیع وظایف نظارتی را میان SEC‌ و CFTC را ارائه کرده است.

سومین جلسه ای که در روز پنجشنبه برگزار شد که در آن جلسه در مورد جریان سهام گیم استاپ و پاسخ قانون گذارها اشاره شد. لازم به ذکراست که در سال جاری سهام گیم استاپ با رشد عجیبی به چیزی حدود ۹.۰۰۰ افزایش یافت.

با توجه به متنی که گنسلر برای ابتدای جلسه آمده کرده بود چیزی در مورد ارزهای دیجیتال بیان نکرد و اغلب به مواردی چون جهش سهام گیم استاپ و فروپاشی شرکت آرکیگوس کپیتال “Archegos Capital” پرداخت.

گنسلر در مورد نقش شبکه های اجتماعی و فناوری در حوزه بازارهای عمومی سهام مصاحبه کرد و گفت:

فناوری می‌تواند دسترسی بیشتری برای بازارهای سرمایه ما فراهم کنند.

در بخشی از مصاحبه گنسلر که با اشاره به نقش جامعه های آنلاین مثل ردیت در افزایش قیمت سهام گفت که علاقه ای به سرکوب حق آزادی بیان ندارد. و طبق اخبار شنیده شده بر این قرار است که گنسلر در تابستان امسال گزارشی در مورد افزایش و کاهش سهام گیم استاپ را منتشر و اعلام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *