اخبار ایران, بیت کوین

نمایش تاثیر بیت کوین بر روابط اجتماعی در فیلم ایرانی

تاثیر بیت کوین در روابط اجتماعی

فیلم ایرانی “سیاه باز ” به نخستین فیلمی تبدیل شده که در آن به بیت کوین اشاره کرده که به کارگردانی حمید همتی می باشد . همتی می گوید در این فیلم تاثیر بیت کوین در روابط میان افراد را نشان می دهد . 

به گزارش ایران ماین و به نقل از خبر گزاری مهر ، حمید همتی کارگردان سینما و تلوزیون در مصاحبه خود با این خبرگزاری ،درمورد زمان اکران فیلم سیاه باز گفت :

فیلم من سرمایه گذار شخصی داشته و بر اساس تعامل سرمایه گذار و تهیه کننده کارهای مربوط به اکران فیلم انجام می‌شود. بحث پخش و اکران یک بحث سخت و پیچیده است و کرونا این فرایند را سخت‌تر هم کرده است.

همتی در ادامه گفت :

این فیلم به‌صورت اینترنتی اکران می‌شود. فکر می‌کنم در حال حاضر با توجه به صف طولانی اکران سینمایی بهترین بستر برای نمایش فیلم ما بسترهای آنلاین است و بیشتر مورد وثوق تهیه‌کنندگان خواهد بود.

وی گفت :

بستر اکران اینترنتی بستر بسیار مناسبی است و در همه جای دنیا اکران آنلاین توسط سینماگران آزموده می‌شود، نمونه بارز این موضوع نتفلیکس است که بسیار هم موفق است. اینکه فیلم‌های ایرانی به محض قرار گرفتن در پلتفرم‌ها، قاچاق می‌شوند، ضعفی است که ما داریم و باید مرتفع شود وگرنه بستر آنلاین یک بستر مناسب برای نمایش آثار است.

وی ادامه داد :

البته به نظرم دوستان می‌توانند به‌راحتی این موضوع را پیگیری کنند تا فیلم‌ها راحت قاچاق نشوند. من معتقدم ما در این بستر نقاط ضعفی داریم که باید آنها را حل کنیم، چون با قاچاق فیلم‌ها بیشتر افرادی متضرر می‌شوند که با سرمایه شخصی فیلم می‌سازند.

همتی اعلام کرد :

ما فیلم را می‌سازیم که بازگشت سرمایه داشته باشد، چون به هر حال سینما یک صنعت است که البته به‌عنوان یک تفریح هم کاربرد دارد. قطعاً بحث تعطیلی سینماها رابطه مستقیم با تولید دارد، چون وقتی تولیدی وجود نداشته باشد عوامل سینما بیکار می‌شوند و این یک ضرر بزرگ‌تر است.

در پایان اعلام کرد :

این فیلم قصه آدم‌هایی است که در زندگی شخصی دچار مشکلاتی می‌شوند ولی برای فرار از تصمیم‌گیری دست به دامان اتفاقات دیگری می‌شوند. «سیاه باز» به مسأله بیت کوین هم می‌پردازد و اولین بار است که چنین مسأله‌ای در یک فیلم ایرانی مطرح می‌شود. درواقع نوع نگاه ما به بیت کوین در «سیاه باز» به این صورت بود که گفتیم چقدر می‌تواند روی روابط اجتماعی آدم‌ها تأثیر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *