اخبار ایران

امضا کردن بیش از ۶۰ هزار نفر برای کارزار ممانعت از مسدود سازی فروش ارزهای دیجیتال

کارزار

امضای بیش از ۶۰ هزار نفر در کارزار،مخالفت با مسدودکردن درگاه های فروش ارز دیجیتال

با توجه به اعلامیه سازمان نظام صنفی کشور که اعلام کرد، کمپین تشکیل شده برای جمع کردن امضا بابت جلوگیری از مسدود کردن درگاه های پرداخت صرافی های ارز دیجیتال تا به حال بیش از ۶۸.۰۰۰ هزار نفر عضو این کمپین شدند و تا حدودی به هدف های خود نزدیک شده است.

سازمان صنفی در کانال تلگرامی خود اعلام کرد که روند این کارزار بسیار خوب بوده و نتایج بدست آمده از آن بسیار عالی بوده است.

در این اطلاعیه آمده است که:

با تلاش انجمن فنآوران زنجیره بلوک ایران، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و انجمن صنفی فنآوری‌های نوین مالی جهت جلوگیری از مسدود‌سازی درگاه‌های پرداخت اینترنتی و صرافی‌ها و با هدف قانون‌گذاری در آیین‌نامه هیئت دولت، کارزار به خوبی پیش رفته است و ماحصل آن بسیار موفق بوده است.

این کارزار با این هدف تشکیل شده بود که بتواند ۳۰.۰۰۰ هزار امضا جمع آوری کند تا به دست مراجع بالایی برسد. اما این اتفاق در حالی رخ داد که تا به الان چیزی حدود ۷۰.۰۰۰ هزار کاربر این کارزار را امضا کردند.

با در نظر گرفتن این مورد که تا هفته گذشته به ۵۲۳۱ رسده بود اما اکنون به ۷۰.۰۰۰ هزار امضا رسیده است که باعث شد تا کارگروه ویژه برای این موضوع مهم تشکیل شود.

متن این کارزار به صورت زیر بود:

ما، فعالین صنعت رمزارز و بلاکچین کشور خواستار آن هستیم تا با اجتناب از برخوردهای قهری و عجولانه در جهت انسداد درگاه پرداخت شرکت‌های فوق‌الذکر، مهلتی حداقل سه ماهه معین شده و در این مدت نسبت به تشکیل کمیته‌ای مشتمل بر تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط اعم از بخش دولتی و تشکل‌های بخش خصوصی مثل انجمن بلاکچین، انجمن فینتک، نظام صنفی رایانه‌ای کشور، نظام صنفی رایانه‌ای تهران، اتاق بازرگانی ایران با قید فوریت اقدام شود تا این کمیته بتواند آیین‌نامه اجرایی بند ۱ مصوبه فوق‌الذکر هیئت وزیران را تهیه و ارائه نماید تا بدینوسیله از خروج هنگفت ارز از کشور و ایجاد ناامنی اقتصادی در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها جلوگیری شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *