اخبار جهان, بیت کوین

کاهش عجیب موجودی بیت کوین در صرافی ها؛ آیا روند صعودی در راه هست؟؟

کاهش بیت کوین در بازار

موجودی بیت کوین صرافی ها به کم ترین میزان در ۶ ماه گذشته رسده است 

با توجه به بازار بیت کوین که حال و روز خوبی ندارد خطر شکل گیری فروش گسترده در بازار بیت کوین هر روز کم‌رنگ‌تر می‌شود. به این دلیل که داده های تازه به این مورد تاکید می کنند که سرمایه‌گذاران در حال انباشت هستند. با این حال تحلیلگران هشدار خود را برای چشم انداز های کوتاه مدت اعلام میکنند.

طبق نتایج به دست آمده از وب سایت های معتبر از جمله کوین تلگراف بر این مورد تاکید کرده که حجم بیت کوین موجود در صرافی‌های ارز دیجیتال از اواسط ماه اردیبهشت به طور پیوسته کاهش یافته است. این موضوع نشان دهنده این است که فروش گسترده سرمایه‌گذاران دیگر به پایان رسیده است.

یکی دیگر از سایت تحلیلی نشان می دهد که موجودی بیت کوین صرافی های رمز ارزها به پایین ترین سطح خود از ابتدای دی ماه تا به حال رسیده است.

در اردیبهشت واریز بیت کوین به صرافی ها به طور عجیبی افزایش یافت و در همان ماه باعث شد تا یک فروش گسترده در بازار انجام گیرد. در ادامه همین ماه فروش بیت کوین در ۲۹ اردبیهشت به بالاترین حد خود رسید و در نهایت  منجر به سقوط ۱.۲ تریلیون دلاری ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال شد.

طبق آمار منتشر شده مربوط به ورودی و خروجی صرافی ها یکی از معیار های مهم برای تشخیص روند بازار می باشد.  در اردیبهشت، که قیمت بیت کوین از ۶۰,۰۰۰ دلار با سقوطی چشمگیر  به نزدیکی ۳۰,۰۰۰ دلار رسید، ورودی بیت کوین صرافی‌های ارز دیجیتال به بالاترین سطح ممکن خود از زمان همه‌گیری کرونا در اسفند ۹۸ رسیده بود.

با در نظر گرفتن این که بیت کوین هنوز درگیر یک روند نزولی می باشد که سرمایه گذاران هر روز دلایل بیشتری برای شکل گیری یک روند صعودی پیدا می کنند. دلایل خوشبینانه سرمایه گذاران برای روز های آینده بیت کوین میتوان به مواردی از جمله  افزایش سرعت پذیرش بیت کوین در آمریکای جنوبی و جا‌به‌جایی قابل پیش‌بینی ماینرهای چینی به کشورهای دیگر اشاره کرد.

از طرفی دیگر، تحلیلگران همچنان درباره چشم‌انداز نامشخص بازار در کوتاه‌مدت هشدار می‌دهند و بسیاری از چهره‌های مطرح این حوزه هم اصلاح شدیدتر بازار در سال جاری را پیش‌بینی کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *