بیت کوین

ایلان ماسک گفت: تسلا دوباره بیت کوین را می پذیرد. اما چرا؟!

ایلان ماسک به شرط انرژی پاک استخراج بیت کوین را می پذیرد

مدیرعمل شرکت تسلا، ایلان ماسک در پاسخ به انتقاد به او درباره دستکاری قیمت بیت کوین گفت که شرکت تسلا زمانی اقدام به پذیرش مجدد بیت کوین به عنوان پرداخت خواهد کرد که حدود ۵۰ درصد از مصرف انرژی استخراج این ارز از انرژی های تجدیدپذیر باشد.

به گزارش کوین تلگراف، ایلان ماسک “Elon Musk” گفت که شرکت های سازنده خودروهای الکتریکی تنها در زمانی شروع به پذیرش پرداخت بیت کوینی می کنند که تایید شود استخراج کنندگان این ارز از انرژی های پاک استفاده کنند.

اخیرا در توییتر برخی از فعالان در حوزه ارزهای دیجیتال با ایلان ماسک بحث و گفتگو کردند که یکی از آنها ماگدا ویرزیکا “Magda Wierzycka” مدیرعامل شرکت سیگنیا، اتهام هایی را مبنی بر دستکاری قیمت بیت کوین توسط ایلان ماسک منتشر کرده بود.

ویرزیکا ایلان ماسک را متهم کرد که او آگاهانه قیمت بیت کوین را بالابرد تا بخش بزرگی از دارایی های خود را در اوج قیمت بفروشد.

ماسک در روز یکشنبه در پاسخ به ویرزیکا نوشت:

این حرف صحت ندارد. تسلا حدودا ۱۰ درصد از دارایی بیت کوین خود را فروخت تا تایید کند که بیت کوین به راحتی و بدون محدودیت می تواند نقد شود.

ابراز نگرانی ایلان ماسک مبنی بر مصرف انرژی بیت کوین باعث شد تا پذیرش پادشاه رمزارزها به عنوان یک روش پرداخت در تسلا عمری کوتاه داشته باشد.

همچنین ایلان ماسک در ۱۲ مه توییت کرده بود که شرکت تسلا به دلیل استفاده فراینده از سوخت های فسیلی توسط شرکت بیت کوین دیگر پرداخت این ارزهای دیجیتال را نمی پذیرد.

این چرخه خبرها منجر به سقوط شدید بیت کوین شد و از اواسط ماه آوریل تا اواسط ماه مه با کاهش  ۵۴ درصدی به اوج قیمت خود رسید.

ایلان ماسک در روز یک شنبه زمینه را برای مشخص کردن زمان سرگیری پذیرش بیت کوین توسط تسلا در توییت خود نوشت:

زمانی که تایید شود استخراج کنندگان”بیت کوین” مقدار معقولی انرژی پاک را که حدود ۵۰ درصد است استفاده می کنند و روند این فرایند مثبت است، تسلا مجدد پذیرش تراکنش های بیت کوین را از سرخواهد گرفت.

ایلان ماسک اخیرا توسط مایکل سایلور مدیرعامل مایکرواستراتژی به جمع نشست جمعی استخراج کنندگان بیت کوین دعوت شد.

با توجه به تمام انتققادهایی که درباره استخراج بیت کوین مطرح است. تخمین زده می شود که بیشتر استخراج کنندگان در حال حاضر از منبع انرژی جایگزین استفاده می کنند.

یاسین المانجرا تحلیلگر شرکت آرک اینوستمنتز در مصاحبه ای با شبکه خبری سی ان بی سی “CNBC” در ماه آوریل گفت که تقریبا سه چهارم استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال از منابع عاری از کربن استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *