اخبار ایران

روحانی: فعالیت ارزهای دیجیتال باید قانونی شود

فعالیت ارزهای دیجیتال باید قانونی شود

حسن روحانی در جلسه هماهنگی اقتصاد دولت با اشاره به حمایت از منافع ملی در حوزه ارزهای دیجیتال، گفت که فعالیت ارزهای دیجیتال باید قانونی شود.

دویست و سی و یکمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در روز سه شنبه ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ برگزار شد، در آغاز جلسه درباره قیمت کالاهای اساسی کشور و اقلام ضروری مورد نیاز مردم صحبت شد و درباره حفظ تعادل قیمت از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه شد.

به گزارش وب سایت ایران ماین و نقل از ایسنا حسن روحانی با تاکید بر مصوبه دولت بر کنترل و عدم افزایش قیمت ها گفت:

دولت اعلام کرده است افزایش قیمت کالاها به ویژه اقلام ضروری مردم به هیچ وجه توجیه پذیر نیست و وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است با جدیت و با هماهنگی دستگاه های ذیربط، (اصناف و تولید گنندگان) نسبت به کنترل قیمت ها و ممانعت از افزایش آنها اقدام کند و مانع از فشار مضاعف به زندگی و معیشت مردم در شرایط کنونی اقتصادی شود.

در ادامه جلسه امروز درباره ارزهای دیجیتال مواردی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بانک مرکزی گزارشی درباره تولید و تبادل رمزارزها در اقتصاد ایران ارائه داد.

همچنین رییس جمهور در خصوص فعالیت های ارزدیجیتال و رمزارزها با تاکید بر ضرورت حفظ و حمایت از مناع ملی در این حوزه گفت:

امروزه برنامه هوشمند سازی اقتصاد یک الزام محیطی است و بایستی نسبت به الزامات حقوقی و فنی این موضوع با دقت و حساسیت عمل کرد و برای تدوین راهبرد پویا در این حوزه و نقش آن در اقتصاد کلان کشور اقدامات لازم انجام شود.

آقای روحانی تاکید کردند که آگاهی مردم در این حوزه ضروری است و با توجه به مشکلات قابل توجه در حوزه ارزهای دیجیتال، از ورود غیر کارشناسانه در این حوزه باید جلوگیری کرد ادامه داد:

باید برای قانونمند شدن فعالیت رمز ارزها و حفظ کردن سرمایه مردم  در این حوزه هرچه زودتر چاره اندیشید و قوانین و دستور العمل های لازم را وضع و ابلاغ نمود.

رییس جمهور با اشاره به پدیده جدید رمزارزها و الزامات آن افزود:

دستگاه های مسئول در حوزه بازار سرمایه با همکاری رسانه ها و فضای مجازی در زمینه  اطلاع رسانی، آموزش و آگاهی بخشی مردم نسبت به این پدیده و دستورالعمل ها و قوانین آن فعالیت موثر داشته باشند.

روحانی تصریح کرد:

تولید رمزارز تا پایان شهریور ماه اکیدا ممنوع است و وزارت خانه های اطلاعات، ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیروهای مربوطه موظف هستند برخورد کنند و برق این مراکز را قطع کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *